Na Klínovci se při pádu z kola vážně zranil 12letý chlapec

V Trail Parku Klínovec na Chomutovsku se dnes odpoledne těžce zranil dvanáctiletý chlapec. Havaroval při sjezdu na horském kole a spadl tak nešťastně, že se vážně poranil v oblasti břicha. Vrtulník ho přepravil do nemocnice v Ústí nad Labem. ČTK o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí Horské služby ČR Radek Zeman.

Přidejte svůj názor

Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nehoda se stala kolem 13:00 na jedné z tratí v celkem nepřístupném terénu na Klínovci. "Vzhledem k tomu jsme k nehodě vyrazili v terénním autě a na čtyřkolce, ale poslední úsek jsme absolvovali pěšky," popsal zásah Jan Šimeček, zasahující člen Horské služby Krušné hory. Záchranáři poraněného chlapce stabilizovali a čekali na vrtulník záchranné služby, který na místo naváděli pomocí světlice.

Vzhledem k panujícímu počasí a letním prázdninám jsou podle horské služby trati v Krušných horách plné cyklistů a přibývá proto úrazů. "Všichni by bezpodmínečně měli dodržovat Desatero horského cyklisty. Rozhodně by rodiče měli vždy zvážit, zda do náročných terénů pustit i méně zkušené děti," řekl Miroslav Güttner, náčelník Horské služby Krušné hory. Totéž podle něj platí pro uživatele horských koloběžek, jejichž obliba rok od roku stoupá.

V Ústeckém kraji to byl dnes už druhý zásah záchranářů horské služby. Dopoledne pomáhali vážně zraněnému horolezci, který se zřítil v Tiských stěnách na Ústecku. Nedaleko osady Ostrov spadl z výšky asi 15 metrů. Při pádu se mu zřejmě vytrhlo z pískovcové skály jištění. Byl v bezvědomí, měl poraněnou hlavu a pravděpodobně i další zranění. Také jeho vrtulník přepravil do ústecké nemocnice.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prošly stovky lidí, demonstrovaly za ochranu zvířat

17.08.2019 16:43 Stovky lidí dnes v Praze protestovaly proti násilí, jehož se člověk dopouští na zvířatech. Na téměř…

Ve Vsetíně hořel byt v paneláku, evakuováno bylo 30 lidí

17.08.2019 11:06 Tři desítky obyvatel museli v pátek večer evakuovat hasiči z panelového domu ve Vsetíně, kde v…

Česko se chystá na 17. listopad. Výročí revoluce oslaví desítkami akcí

17.08.2019 10:44 Výročí 30 let od listopadu 1989 připomenou po ČR desítky výstav, koncertů, besed a dalších akcí.…

Černá skvrna české historie: Pendrekový zákon vyústil v odsouzení 1526 lidí

17.08.2019 10:17 Takzvaný pendrekový zákon, který v srpnu 1969 zlegalizoval krvavé zásahy proti demonstrantům,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama