Na Klínovci se při pádu z kola vážně zranil 12letý chlapec

V Trail Parku Klínovec na Chomutovsku se dnes odpoledne těžce zranil dvanáctiletý chlapec. Havaroval při sjezdu na horském kole a spadl tak nešťastně, že se vážně poranil v oblasti břicha. Vrtulník ho přepravil do nemocnice v Ústí nad Labem. ČTK o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí Horské služby ČR Radek Zeman.

Přidejte svůj názor

Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nehoda se stala kolem 13:00 na jedné z tratí v celkem nepřístupném terénu na Klínovci. "Vzhledem k tomu jsme k nehodě vyrazili v terénním autě a na čtyřkolce, ale poslední úsek jsme absolvovali pěšky," popsal zásah Jan Šimeček, zasahující člen Horské služby Krušné hory. Záchranáři poraněného chlapce stabilizovali a čekali na vrtulník záchranné služby, který na místo naváděli pomocí světlice.

Vzhledem k panujícímu počasí a letním prázdninám jsou podle horské služby trati v Krušných horách plné cyklistů a přibývá proto úrazů. "Všichni by bezpodmínečně měli dodržovat Desatero horského cyklisty. Rozhodně by rodiče měli vždy zvážit, zda do náročných terénů pustit i méně zkušené děti," řekl Miroslav Güttner, náčelník Horské služby Krušné hory. Totéž podle něj platí pro uživatele horských koloběžek, jejichž obliba rok od roku stoupá.

V Ústeckém kraji to byl dnes už druhý zásah záchranářů horské služby. Dopoledne pomáhali vážně zraněnému horolezci, který se zřítil v Tiských stěnách na Ústecku. Nedaleko osady Ostrov spadl z výšky asi 15 metrů. Při pádu se mu zřejmě vytrhlo z pískovcové skály jištění. Byl v bezvědomí, měl poraněnou hlavu a pravděpodobně i další zranění. Také jeho vrtulník přepravil do ústecké nemocnice.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Začne série protestů Milionu chvilek, na akci v Plzni dorazí Aňa Geislerová

24.02.2020 15:54 V úterý v Plzni začne série protestních akcí a veřejných diskusí spolku Milion chvilek, které se…

Po vichřici Julie jsou bez proudu stále tisíce domácností

24.02.2020 15:40 Aktualizováno V Česku je po nedělní vichřici bez proudu ještě 6700 odběratelů. Distribuční společnost ČEZ kolem…

Policie požádala firmu OKsystem o podklady k zakázce MPSV

24.02.2020 14:52 Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes požádali společnost OKsystem…

Anketa serveru EuroZprávy.cz: Žije se u nás důchodcům dobře? Lidé řekli,…

24.02.2020 13:34 Redakce serveru EuroZprávy.cz uspořádala na sociální síti anketu, v níž jsme se ptali, jak se u nás…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama