Smrt dívek na kolejích. Policie odložila případ, který nemá v ČR obdoby

Policisté ukončili vyšetřování tragické události na železniční trati u Pivína na Prostějovsku, kde v březnu vlak srazil a usmrtil dvě dívky. Případ byl odložen s tím, že bylo vyloučeno cizí zavinění, řekl mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle informací ČTK z vyšetřování vyplynulo, že nešlo o nehodu, dívky ukončily život dobrovolně. Ve statistikách tragických železničních nehod jde o mimořádný případ.

Dívkám bylo 18 a 19 let. Obě si lehly na koleje a zanechaly na místě dopis na rozloučenou. Dívky srazil v zatáčce osobní vlak jedoucí z Nezamyslic do Koutů nad Desnou. "Provedeným prověřováním bylo vyloučeno cizí zavinění a věc byla v souladu se zákonem odložena," uvedl mluvčí policie.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala jde o mimořádný případ. "Pokud k něčemu takovému dojde, je to výjimečné a ve většině případů jde o nešťastnou náhodu, kdy ty děti přecházejí přes koleje a zkracují si cestu, a ne, že tam šly spáchat sebevraždu," řekl dnes Drápal.

Podobný případ se stal před dvěma lety v dubnu, kdy u Mlékojed na Mělnicku srazil vlak dvě mladé dívky, na místě zemřely. Bylo jim zhruba 15 let. Neštěstí se stalo na železničním přejezdu, výstražná signalizace tam podle vyšetřování Správy železniční dopravní cesty fungovala. Obdobná tragická událost se stala také v Brně-Komárově. Rychlík tam v dubnu 2009 srazil dva chlapce ve věku deset a 11 let, kteří přebíhali trať.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zoufalá babička ze Slovenska napsala dopis Zemanovi. Žádá, aby zakročil

06.12.2019 01:00 Aktualizováno Sedmašedesátiletá Slověna Anna poslala dopis prezidentovi Miloši Zemanovi. Žádá v něm, aby zastavil…

Na Břeclavsku se splašili koně táhnoucí saně s Mikulášem, srazili holčičku

05.12.2019 14:24 Netradiční incident prověřuje břeclavská policie. Koně táhnoucí saně s Mikulášem, čertem a anděly…

Rasistický útok na černocha v pražské tramvaji? Soud osvobodil trojici…

05.12.2019 14:05 Obvodní soud pro Prahu 10 dnes znovu osvobodil trojici fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc, kteří čelí…

Miliony v krabici od vína. Rath nesouhlasí s trestem, podal dovolání

05.12.2019 13:08 Bývalý středočeský hejtman David Rath, který byl odsouzen za zmanipulované zakázky Středočeského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama