Geislerová se pustila do kardinála Duky. Křesťanům jsou upírána práva?

Magistrát hlavního města Prahy vyvěsil duhovou vlajku na podporu festivalu komunity LGBT Prague Pride. Kardinál Dominik Duka očekává obdobnou podporu na Velikonoce. Na sociálních sítích se ozvala i populární herečka Aňa Geislerová s tím, že Duka gesto pražského vedení nepochopil.

Přidejte svůj názor 71 komentářů

Aňa Geislerová ve filmu Polednice
doporučujeme

„Mám naději, že příští rok o velikonocích vztyčí na pražském Magistrátu kříž, jako moment uznání největší menšině v ČR,“ napsal na Twitteru Dominik Duka, nejvýše postavený činitel římskokatolické církve v Česku.

Reagoval tak na duhovou vlajku podporující festival homosexuálů Prague Pride. Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) na tiskové konferenci vysvětlil, že podporu festivalu vyjádřil kvůli upírání základních práv homosexuálům v některých zahraničních zemích. Na to zareagovala i herečka Aňa Geislerová.

„Někdo snad křesťanům upírá jejich práva...? Naopak “křesťani” upírají LGBT právo na uzavření manželství. A jak jsou jim ta práva konkretně upírána? A btw v naši ateisticky zemi se vás většinou ani nikdo neptá na vaše vyznání. Jak se to tedy projevuje..?“ položila na sociální síti Geislerová několik provokativních otázek směřovaných proti konzervativním vyznavačům křesťanského náboženství, kteří jsou proti umožnění uzavírat sňatky homosexuálními dvojicemi.

Otázky položila v diskuzi, kde se objevil názor, že „ Křesťanům jsou dnes upírána práva zcela jasně. Dnes je to tak, že když někdo řekne, že je gay je víc brán, než ten, kdo řekne, že je křesťan. U nás i dnes bohužel ve světě…,“ napsal jeden z diskutujících. Jakým způsobem u nás dochází k uzurpaci křesťanů, které by byl proti českým zákonům, však nikdo následně nevysvětlil.

Loading...
Vstupte do diskuze (71)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak ČSSR uspíšila pád berlínské zdi: Historik upozornil na málo známou…

19.10.2019 10:51 Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi…

Nemocnice si utahuje na účet Zemana? To je hnus a skandál, prská Ovčáček

18.10.2019 22:35 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman nastoupil na několik dní do střešovické nemocnic. Podle oficiálního vyjádření…

V Hurghadě zemřela Češka. Tělo Pavlíny našli až po několika dnech

18.10.2019 22:34 Aktualizováno V egyptské Hurghadě před několika dny zemřela osmatřicetiletá žena z České republiky. Její tělo…

Pocta pro teologa Halíka. Německý prezident mu udělil nejvyšší vyznamenání

18.10.2019 17:13 Německý prezident Frank-Walter Steinmeier udělil českému katolickému knězi a teologovi Tomáši…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama