Cena masa letí nahoru. Češi si pořádně připlatí

Vepřové maso je v tuzemsku tradičně nejoblíbenější. Nejen díky tradiční kuchyni vepřového se zelím a knedlíkem, ale i díky velkým domácím chovům. Cena masa však v posledních měsících stoupla.

Přidejte svůj názor 62 komentářů

Češi si pořádně připlatí. Cena masa roste
doporučujeme

Za vepřové maso si zákazníci oproti jarním cenám připlatí více v některých případech až o desítky procent. S domácími poměry však ceny příliš nesouvisí.

Důvodem znatelného nárůstu cen je velká poptávka po vepřovém mase z Evropy v Číně, kde je maso rovněž velmi populární a poptávané.

Důvodem nedostatku v Číně je epidemie afrického moru prasat. Kvůli němu vybili v Číně už více než milion a čtvrt kusů vepřů. Problémy s nemocí mají i chovy v Polsku nebo Maďarsku.

Situace tak zvedá ceny masa a na tu jsou čeští konzumenti hakliví. Ceny masa v řeznictvích už stoupají a brzy se promítnou i do cen uzenin.

Státní veterinární správa varuje před nákupem vepřového masa že zemi, kde se problémy s africkým mořem prasat potýkají. Cena vepřového masa se tak i nadále bude nejspíš zvyšovat a měli by jsme se připravit na ceny kolem 160 korun za kilogram, což je přibližně o 35 korun více než na jaře.

Loading...
Vstupte do diskuze (62)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dušnost není znakem stáří. Může jít o vážnou nemoc, která se projeví i na…

21.09.2019 21:58 Aktualizováno Zadýchávání, které pacienti považují za běžnou součást stárnutí, může signalizovat vážnou plicní…

Na Jablonecku hořela paseka, s hašením pomáhal vrtulník

21.09.2019 20:45 Aktualizováno Hasiči u Železného Brodu na Jablonecku dnes přes tři hodiny likvidovali požár paseky v těžko…

Neštěstí v Brně: Muže zasáhl elektrický výboj, utrpěl rozsáhlé popáleniny

21.09.2019 16:14 Elektrický výboj dnes na brněnském hlavním nádraží zranil člověka. Utrpěl popáleniny na 30…

Praha trénuje na velkou povodeň, cvičení začalo testem vrat na Čertovce

21.09.2019 15:34 Aktualizováno Dnešní celodenní protipovodňová cvičení v Praze odstartoval test vrat na Čertovce, která by se jako…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama