Hasiči zabezpečili trosky domu na Opavsku, vyšetřování exploze pokračuje

Moravskoslezští hasiči dokončili zabezpečení trosek domu, který ve Strahovicích na Opavsku ve čtvrtek odpoledne značně poškodil výbuch. Zabezpečení bylo nutné, aby na místě mohlo pokračovat policejní vyšetřování.

Přidejte svůj názor

Hasiči
doporučujeme

Policisté v pátek odpoledne práci na místě výbuchu přerušili. Příliš je ohrožovaly visící trosky stěn. Hasiči je museli zbourat. "Dnes jsme na místo přijeli se speciální technikou. Musíme objekt stabilizovat. Práce potrvají celé dopoledne. Pak bude vyšetřování pokračovat," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Dodal, že po jeho ukončení hasiči zbourají ještě část poškozené budovy. "Jestli se bude demolovat celá, ale ještě musí rozhodnout statik," doplnil.

K možným příčinám výbuchu se zatím policejní mluvčí Petr Směták nechtěl vyjadřovat, podle něj by šlo o spekulace. Uvedl ale, že existují dvě nejpravděpodobnější verze - výbuch munice, nebo plynu. Žádnou ale policie nyní nemůže potvrdit. "Musíme počkat na výsledky znaleckých posudků," uvedl.

Neštěstí se stalo ve čtvrtek po 17:00. "Ještě před příjezdem záchranářů se dvěma osobám, které při výbuchu neutrpěly žádné poranění, podařilo dostat z rodinného domu ven. Další osoba byla nalezena v domě v místě výbuchu, její stav byl bohužel neslučitelný se životem," řekl Směták. Mrtvý byl v suterénu.

Po výbuchu několik minut hořelo, na místě zasahovalo šest jednotek hasičů. Z okolních tří rodinných domů bylo evakuováno deset lidí. Vrátit domů se mohli už ve čtvrtek večer. Podle něj byla poničena čtvrtina domu. Na místě zasahovali policejní pyrotechnici, psovod i policejní krizový intervent.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká společnost je rozdělena. Do které ze šesti sociálních tříd patříte?

17.09.2019 13:59 Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a…

Do Prahy se sjelo 1500 odborářů, zveřejní požadavky na růst mezd

17.09.2019 11:51 Víc než 1500 odborářů z celé republiky se dnes sešlo v Praze, aby se tu společně připravili na…

Muži "prostě hráblo" a zavraždil dítě své družky. Soud mu napařil tvrdý…

17.09.2019 11:42 Aktualizováno Za vraždu malého dítěte své družky si má Jiří Nácar odpykat 18,5 roku vězení. Trest mu dnes…

Tempo růstu náboru zaměstnanců na konci roku klesne

17.09.2019 11:38 Čeští zaměstnavatelé plánují i v posledním čtvrtletí nabírat nové zaměstnance, ovšem tempo růstu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama