Jan Hrušínský: Přemnožili se nám tu hraboši. Babiš, Faltýnek, Filip, Nejedlý, Mynář, mladý Klaus, starý Klaus, starý Zeman...

Herec a principál Divadla Na Jezerce varuje, že se v Česku přemnožili hraboši. V jeho podání ovšem nejde o malé hlodavce, kteří teď dělají vrásky podstatné části českých zemědělců. Podle Hrušínského jsou totiž hraboši ti, kteří si „nahrabávají“.

Hrušínský, Jan
doporučujeme

Česko už nějakou dobu žije tématem hrabošů a boje proti nim. Mezi ministerstvy, zemědělci a experty se vede bouřlivá diskuze o tom, jak by měli být co nejefektivněji likvidováni, aby to zároveň neodnesli dravci a další zvířata.

Podle Hrušínského jsou hraboši skutečný problém – ne ovšem ti na českých polích. „Přemnožili se nám tu hraboši. Hrabou, hrabou a hrabou. Pořád nemají dost. Babiš, Faltýnek, Filip, Tvrdík, Nejedlý, Mynář, Toman, mladý Klaus, starý Klaus, starý Zeman, Zbytek a Kavan, Kováčik a Semelová, Skála i Veleba, Foldyna i ten vlastenec Okamura, komunisti i fašisti, konfidenti i mladí a nadějní kandidáti spolupráce,“ vypočítává herec na svém facebooku.

Tento výčet ovšem podle něj není kompletní. „Ať se nezlobí, na koho jsem zapomněl. Zkrátka ti nejlepší z nás - nás zachrání. Jdou do boje s každým škůdcem! Proti všem! Nasadí nejlepší jedy - a vlast zachrání. Vyrábíme přece ten novičok! (Zdroj: prezident ČR.) A pak. Vstanou noví bojovníci, a to už bude vlast tak zachráněná, že se z toho ani dalších třicet let nevzpamatuje,“ parafrázuje situaci v Česku herec, který patří k velkým kritikům vlády v čele s Andrejem Babišem i prezidenta Miloše Zemana.

To ale podle něj není vše. „A kdyby ani to nestačilo, přijdou Alexandrovci a zůstanou s námi na věčné časy. Dobrou noc, milé děti,“ dodává ironicky Jan Hrušínský.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Upozornění pro Čechy: Kromě testu na covid-19 chce Řecko dál i QR kód

12.08.2020 17:40 Aktualizováno Při cestování do Řecka je i nadále potřeba vygenerovaný QR kód, který země po přijíždějících…

Identifikaci obětí tragického požáru v Bohumíně řeší genetik i antropolog

12.08.2020 17:08 Identifikaci obětí sobotního požáru bytu v Bohumíně na Karvinsku řeší speciální tým expertů složený…

Na Přerovsku hoří les, byl povolán vrtulník s bambivakem

12.08.2020 15:28 Požár lesa v těžko přístupném terénu likvidují hasiči u obce Dolní Újezd na Přerovsku, hoří les na…

"Vidíte žlutě." Nejvyšší správní soud se zastal spolku, který inzeroval…

12.08.2020 15:07 Aktualizováno Nejvyšší správní soud (NSS) se zastal Spolku pro zachování demokracie v ČR, který v roce 2017…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama