Jan Hrušínský: Přemnožili se nám tu hraboši. Babiš, Faltýnek, Filip, Nejedlý, Mynář, mladý Klaus, starý Klaus, starý Zeman...

Herec a principál Divadla Na Jezerce varuje, že se v Česku přemnožili hraboši. V jeho podání ovšem nejde o malé hlodavce, kteří teď dělají vrásky podstatné části českých zemědělců. Podle Hrušínského jsou totiž hraboši ti, kteří si „nahrabávají“.

Přidejte svůj názor 232 komentářů

Hrušínský, Jan
doporučujeme

Česko už nějakou dobu žije tématem hrabošů a boje proti nim. Mezi ministerstvy, zemědělci a experty se vede bouřlivá diskuze o tom, jak by měli být co nejefektivněji likvidováni, aby to zároveň neodnesli dravci a další zvířata.

Podle Hrušínského jsou hraboši skutečný problém – ne ovšem ti na českých polích. „Přemnožili se nám tu hraboši. Hrabou, hrabou a hrabou. Pořád nemají dost. Babiš, Faltýnek, Filip, Tvrdík, Nejedlý, Mynář, Toman, mladý Klaus, starý Klaus, starý Zeman, Zbytek a Kavan, Kováčik a Semelová, Skála i Veleba, Foldyna i ten vlastenec Okamura, komunisti i fašisti, konfidenti i mladí a nadějní kandidáti spolupráce,“ vypočítává herec na svém facebooku.

Tento výčet ovšem podle něj není kompletní. „Ať se nezlobí, na koho jsem zapomněl. Zkrátka ti nejlepší z nás - nás zachrání. Jdou do boje s každým škůdcem! Proti všem! Nasadí nejlepší jedy - a vlast zachrání. Vyrábíme přece ten novičok! (Zdroj: prezident ČR.) A pak. Vstanou noví bojovníci, a to už bude vlast tak zachráněná, že se z toho ani dalších třicet let nevzpamatuje,“ parafrázuje situaci v Česku herec, který patří k velkým kritikům vlády v čele s Andrejem Babišem i prezidenta Miloše Zemana.

To ale podle něj není vše. „A kdyby ani to nestačilo, přijdou Alexandrovci a zůstanou s námi na věčné časy. Dobrou noc, milé děti,“ dodává ironicky Jan Hrušínský.

Loading...
Vstupte do diskuze (232)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku řádil gang daňových podvodníků. Už 24 obviněných, škoda 270 milionů

23.08.2019 11:48 Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení…

Ovlivňování svědků v kauze Zadeh? Odvolací soud začne v září

23.08.2019 09:38 Odvolání v případu ovlivňování svědků v takzvané kauze Zadeh začne Krajský soud v Brně projednávat…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Lihová mafie: Žalobce trvá na vině obou obžalovaných, pronesl ráznou…

22.08.2019 16:23 Aktualizováno Žalobce navrhl potrestat zbývající dvojici z takzvané lihové mafie Radka Březiny, o jejich vině je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama