Vrchní soud prodloužil Nárožnému vazbu, kauza přípravy vraždy odročena

Olomoucký vrchní soud dnes prodloužil vazbu Pavla Nárožného obžalovaného z přípravy vraždy své tety. K samotné kauze se však nedostal, protože nepřišel obhájce. Případ tak soud odročil na 25. září.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Nárožného odvolací soud potrestal loni v květnu, kdy mu snížil třináctiletý trest na osm let. Nejvyšší soud však na základě dovolání nejvyššího státního zástupce nařídil vrchnímu soudu, aby se případem znovu zabýval. Nárožný je již řadu let souzen v jiné kauze také za dvojnásobnou vraždu manželů z Přerova, jejichž těla se dosud nenašla.

Nárožný po rozhodnutí Nejvyššího soudu letos v červnu putoval z vězení znovu do vazby. Vrchní soud musel dnes znovu rozhodovat o jejím prodloužení. Jednání bylo neveřejné. 

"Obžalovaného jsme ponechali ve vazbě, neboť podle nás trvají důvody vazby útěkové a předstižné. Tedy nadále jsou zde důvodné obavy, že obžalovaný uprchne nebo se bude skrývat před trestním stíháním, popřípadě, že bude opakovat trestnou činnost," řekl dnes ČTK mluvčí olomouckého vrchního soudu Stanislav Cik.

Nárožný za přípravu vraždy tety dostal od vrchního soudu osmiletý trest, zákonná sazba přitom činí 12 až 20 let vězení. Soud to tehdy odůvodnil tím, že jeho jednání dospělo pouze do fáze přípravy. Rozhodnutí však napadli žalobci, podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nebyly pro mimořádné snížení trestu žádné dostatečně pádné důvody. Poukázal na sofistikovanou a důkladnou přípravu vraždy, na Nárožného snahu získat alibi, zmást vyšetřovatele a svést vinu na někoho jiného.

Nárožný stanul před soudem poprvé už v červnu 2011 kvůli obžalobě z vraždy svého otce a jeho manželky. Pár zmizel v listopadu 2009, zůstaly po něm jen krvavé stopy na zdech v domě. Jejich těla nebyla dosud nalezena.

Olomoucký krajský soud Nárožného třikrát zprostil obžaloby z vraždy manželů, rozhodnutí vždy zrušil vrchní soud. Kauza se nakonec dostala k jinému senátu do Ostravy. Verdikt dosud nepadl, další jednání je nařízeno u ostravského krajského soudu od 30. září do 3. října. Podle informací ČTK krajský soud zřejmě čeká na rozhodnutí vrchního soudu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Tři děti se popálily na příměstském táboře v Rokycanech, zasahovat musel i…

23.08.2019 20:28 Tři děti mladší 18 let utrpěly dnes v Rokycanech zranění. Jednu dívku musel vrtulník záchranné…

V Česku řádil gang daňových podvodníků. Už 24 obviněných, škoda 270 milionů

23.08.2019 11:48 Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení…

Ovlivňování svědků v kauze Zadeh? Odvolací soud začne v září

23.08.2019 09:38 Odvolání v případu ovlivňování svědků v takzvané kauze Zadeh začne Krajský soud v Brně projednávat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama