Na Trutnovsku se srazily větroně. Jeden spadl do pole, pilot (†73) zahynul

Policie potvrdila totožnost pilota, který v úterý odpoledne zahynul při pádu větroně (kluzáku) do kukuřičného pole u Trutnova. Jde o třiasedmdesátiletého Čecha. Nehodou se zabývá policie a Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

Letoun se ve výšce asi 700 metrů nad zemí srazil s jiným větroněm, který sice poškozen bezpečně přistál nedaleko nehody.

"Kriminalisté vyslechli čtyři piloty, kteří byli přímými svědky srážky nebo následného pádu havarovaného kluzáku. Jeden z těchto pilotů, rovněž třiasedmdesátiletý muž, byl druhým účastníkem nehody. Škoda zatím nebyla vyčíslena," uvedla mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Dechová zkouška u druhého pilota, který z nehody vyvázl bez zranění, byla negativní. "U pilota, který nehodu nepřežil, byla nařízena soudní pitva a odběr krve pro účely toxikologického zkoumání. Kriminalisté zahájili úkony v trestním řízení pro dosud nespecifikovaný trestný čin," sdělila Ježková.

Podle policie oba letouny startovaly z letiště v Hronově na Náchodsku, kde se konaly závody větroňů. Zástupce hronovského areoklubu odmítl ČTK cokoli k událostem sdělit.

Pro policii budou kromě svědeckých výpovědí zásadní závěry z vyšetřování Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dva Mostečané hodili z okna část sedačky, těžce zranila chodkyni

20.11.2019 17:03 Dva Mostečané vyhodili z okna ve druhém patře část rohové sedací soupravy, spadla na záda ženě,…

Ježíš znásilňuje muslimku? Duka opět prohrál soud, divadla se nemusí…

20.11.2019 16:56 Aktualizováno Brněnská divadla se nemusejí omlouvat kardinálovi Dominiku Dukovi za uvedení dvou kontroverzních…

Dietrichsteinová ve sporu s Mikulovem: Soud musí znovu řešit vlastnictví…

20.11.2019 15:02 Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání ve sporu Mercedes Dietrichsteinové a města Mikulova. ČTK to dnes…

Požár poškodil rozhlednu Doubravka v Praze. Řádil žhář?

20.11.2019 14:10 Aktualizováno Požár dnes ráno poškodil dřevěnou rozhlednu Doubravka v pražských Kyjích. Plameny se hasičům…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama