Ukrajinec přiznal vraždu prostitutky v Teplicích. Ale neznásilnil jsem ji, brání se

Ukrajinec Andrii Matsola se dnes u krajského soudu v Ústí nad Labem přiznal k vraždě sedmadvacetileté prostitutky v Teplicích. Popřel, že by ji znásilnil. Devětadvacetiletému muži hrozí až doživotí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

soudy
doporučujeme

Ukrajinec podle svých slov přijal do České republiky za prací. Obžalovaný je ze znásilnění a vraždy. Loni v prosinci ženu stojící u silnice v Teplicích podle obžaloby fyzicky napadl několika údery rukou tak, že upadla na zem, poté ji odvedl za reklamní billboard, kde jí přinutil k souloži a orálnímu styku.

Prostitutka mu poté podle obžaloby sdělila, že věc oznámí na policii. Muž ji vzápětí napadl kamenem, mlátil ji do hlavy, žena v důsledku zranění na místě zemřela. Ukrajinec vzal svršky, boty, kabelku a odnesl je a zahodil.

"S tou vraždou souhlasím, ale se znásilněním nikoliv," řekl Matsola. Do Teplic přijel Ukrajinec v noci. Následující dopoledne podle svých slov vstal, s kamarádem vypil lahev vodky a nějaká piva, později popíjel s dalšími lidmi. Večer se šel projít. V Nákladní ulici potkal bezdomovce, s nímž se domluvil, že mu koupí víno a on mu za to ukáže, kde jsou nějaké levné prostitutky. První oslovená žena ho odmítla. S druhou se domluvil na částce 200 korun za sex.

Na kopečku za křovím podle obžalovaného došlo k pohlavnímu styku a orálnímu sexu. Poté, co se snažil jí rozepnout bundu a sáhnout na prsa, rychle odešla. "Peníze, které ležely s krabicí vína vedle, už tam nebyly," uvedl Matsola.

S třetí ženou se Matsola podle výpovědi dohodl na částce 300 korun. "Po sexu jsem vyndal peníze a ona řekla, že je to málo, chtěla víc. Říkala, že pokud jí nezaplatím víc, bude křičet a zavolá na policii," uvedl a dodal, že dál už si nepamatuje, co se stalo.

"Pamatuju si, že jsem klečel nad ní. Pak, jak sbírám věci," uvedl. Matsola následně odešel spát. "Dva dny (po činu) jsem věděl, že se něco špatného stalo, ale ne co konkrétně. Rozuměl jsem tomu, ale nechtěl jsem tomu uvěřit. Vím určitě, že jsem spáchal zločin, ale neumím to vysvětlit," uvedl.

Služeb prostitutky využil obžalovaný podle svých slov poprvé. V České republice neměl vyřízené pracovní vízum a obával se toho, že bude mít problémy, pokud žena zavolá policii. "Tak jsem to chtěl nějak vyřešit, aby k tomu nedošlo," řekl.

Výslech obžalovaného dnes trval několik hodin. Hlavní líčení bude pokračovat ve čtvrtek výslechem svědků a znalců. V pátek by mohl padnout rozsudek.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tři děti se popálily na příměstském táboře v Rokycanech, zasahovat musel i…

23.08.2019 20:28 Tři děti mladší 18 let utrpěly dnes v Rokycanech zranění. Jednu dívku musel vrtulník záchranné…

V Česku řádil gang daňových podvodníků. Už 24 obviněných, škoda 270 milionů

23.08.2019 11:48 Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení…

Ovlivňování svědků v kauze Zadeh? Odvolací soud začne v září

23.08.2019 09:38 Odvolání v případu ovlivňování svědků v takzvané kauze Zadeh začne Krajský soud v Brně projednávat…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama