Praha už hledá vánoční strom. Zatím marně, lidé mohou posílat tipy

Vánoční strom na Staroměstské náměstí se zatím nenašel. Společnost Taiko na začátku prázdnin vyhlásila soutěž, ve které veřejnost vyzývá k zasílání tipů na vhodný jehličnan. Obdržela 14 odpovědí, ale žádný ze stromů nevyhovuje daným kritériím. Lidé mohou nabídky ideálně na smrk ztepilý posílat do 30. srpna.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Vánoční strom na Staroměstském náměstí 2015
doporučujeme

Strom může růst na soukromém i veřejném pozemku. Taiko soutěž letos pořádá podeváté, až dosud vždy s její pomocí strom pro Prahu našla, aniž výzvu opakovala, sdělila ČTK mluvčí společnosti Hana Tietze. Zasilatel vítězného tipu získá odměnu 10.000 korun.

Většina stromů, které lidé zatím nabídli, nemá dostatečnou výšku. Mezi tipy se objevil i stříbrný smrk, který je pro tyto účely nevhodný. "Je velmi křehký a většinou ani nedosahuje potřebné výšky minimálně 22 metrů," řekla Tietze.

Vhodný jehličnan musí mít pravidelný kmen, rovnoměrně rostlé větve, vysoký může být až 25 metrů. Musí být zcela zdravý, což následně ověřují dendrologové. Růst může kdekoliv. "Loni jsme si ověřili, že díky speciálnímu pásovému jeřábu jsme schopní bez problémů dopravit také strom, který není v bezprostřední blízkosti komunikace," uvedl provozní ředitel Taiko Petr Hozák.

Společnost chce vítězný jehličnan vybrat v září a v říjnu oznámit výsledek. Pokud by do 30. srpna nedostala vhodný tip, lhůtu je připravena prodloužit, uvedla Tietze. Pro případ nouze má v záloze jeden starší návrh.

V předchozích osmi letech se na Staroměstské náměstí dostaly stromy, které musely být pokáceny z bezpečnostních důvodů nebo musely ustoupit plánované stavbě. Loni zdobil náměstí 55 let starý smrk ztepilý z Rynoltic v Libereckém kraji.

Vánoční strom se letos v Praze rozsvítí v sobotu 30. listopadu.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama