Poslanci přiznávali majetek: Miliony i obrovské dluhy

Praha - Poslanci odevzdali majetková přiznání, a tak se voliči mohou podívat, jak se jim v minulém roce dařilo. Zatímco někteří si přišli na několik milionů, jiní mají obrovské dluhy. Informuje o tom ČTK.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Zákonodárci musejí v Poslanecké sněmovně odevzdat svá majetková přiznání do konce června. Někteří to ještě neudělali, ale většina z nich ano. Občané tedy už mají přehled, jak jejich zástupci hospodaří.

Zřejmě nejlépe je na tom ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV). Díky dividendám z rodinné firmy Phar Service si přišel na 11,9 milionu. A k tomu dostal ještě doplatek za svůj podíl ve společnosti Primosa, který činil 9 milionů korun.

Na straně výdajů má Jankovský hlavně nákladné dárky. Manželce pořídil kožich za 130 tisíc a synovi hodinky za 80 tisíc. Sám si koupil ojetý terenní vůz za 370 tisíc.


Zadlužení politici

Jak zjistila ČTK, nejvíce zadlužený je poslanec ODS Pavel Staněk. Ten je v minusu dokonce 7 milionů korun. V přiznání uvádí, že má dvě hypotéky, leasing na 320 tisíc a koupil si auto za 640 tisíc korun.

Druhý nejzadluženější je předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, který je minus 5,6 milionu. Jeho stranický kolega Tomáš Úlehla dluží 4,1 milionu a Jiří Papež (ODS) 3,5 milionu korun.

Nejobsáhlejší přiznání předložil ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Za dobu, kdy byl ještě starostou Prahy 6, si vydělal několik set tisíc působením v městských firmách. Pak podrobně vypisuje, že nakoupil vybavení dětského pokoje za 25 tisíc korun a jako dary dostal například plyšového medvídka Pú, perníkovou figurku, deštník či láhve.

Dary přiznal i premiér Petr Nečas (ODS). Ten dostal od Aera Vodochody hodinky v hodnotě 25 tisíc korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak obrat důchodce? Znovu je to tady. Podvodníci přišli s novými triky

15.09.2019 21:11 Aktualizováno Podvodníci vymýšlejí nové triky jak vylákat peníze z důvěřivých seniorů. Příběh o volajícím vnukovi…

Nakupujete na farmářských trzích? Veterináři varovně zdvihli prst

15.09.2019 16:12 Veterináři letos zatím provedli v Praze 53 kontrol na 14 farmářských trzích, pochybení zjistili ve…

Vietnamci se po únosu v Česku bojí o život

14.09.2019 09:47 Mnozí Vietnamci se po únosu bývalého vietnamského komunistického funkcionáře z Berlína přes ČR a…

Překvapivý průzkum: Co nejvíc děsí mladé Čechy? Přistěhovalci to nejsou

13.09.2019 15:59 Důraz na životní prostředí a členství v EU či nespokojenost se současnou politickou situací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama