Praha 11 se má opět stát místem, kde vyroste největší budova v Česku

Praha - Poblíž nákupního centra Chodov by mohly vyrůst dva nejvyšší české mrakodrapy, jedná se o plán společnosti PPF. Agentuře Mediafax to ve středu potvrdila mluvčí Prahy 11 Andrea Wolfová s tím, že investor již projekt představil radničnímu výboru pro územní rozvoj a životní prostředí.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

O záměru postavit na Chodově nové mrakodrapy jako první informoval Pražský deník.

Jedna z budov by měla mít 138 metrů, tedy ještě o 27 metrů víc než mrakodrap, který právě roste v Brně.

Předseda výboru Jiří Janeček (ODS) deníku řekl, že stavba by měla být postavena místo šestipatrové budovy pojišťovny a přilehlého parkoviště kousek od chodovského obchodního centra.

"Projekt byl teprve představen. Teď musí proběhnout projednání s lidmi z okolí, schvalovat ho bude výbor a poté případně rada," zdůraznil Janeček. S ohledem na velikost stavby by se podle jeho slov mělo projektem zabývat i zastupitelstvo.

Janeček připustil, že jemu by mrakodrapy na Chodově nevadily. "Lokalita je k tomu poměrně vhodná," řekl. V blízkém okolí podle něj bydlí málo lidí a díky dálnici D1 je dobře dopravně dostupná. Kromě toho by stavba neměla zabrat žádnou zeleň.

Opozice Prahy 11 je ale proti. "Pokud investor představí studii, která nebude v souladu s platným územním plánem, budeme projektu bránit všemi zákonnými prostředky," řekl Jiří Štyler z Hnutí pro Prahu 11.

Nesouhlasí především se záměrem, že v mrakodrapech budou kanceláře. Podle něj je jich na Jižním Městě dostatek.

Janeček k tomu Mediafaxu řekl, že opozice rozvířila bouři ve sklenici vody. "To, co nyní výbor dostal na stůl, je obecný záměr soukromého investora, kterých se v Praze 11 objevuje ročně velké množství. K výstavbě je od záměru ještě velmi daleko," podotkl Janeček.

Titul nejvyšší pražské budovy zatím drží City Tower na Pankráci, vysoká 109 metrů. Tato výška ji zároveň pasuje do role nejvyšší budovy v Česku. Druhou nejvyšší českou stavbou je pak City Empiria, která stojí také na Pankráci. Třetí českou nejvyšší budovou je podle Wikipedie katedrála sv. Víta.

Podobný záměr se přitom v Praze 11 objevil již loni, kdy měl nejvyšší český mrakodrap vyrůst v u konečné stanice metra linky C Háje. "V jaké fázi tohoto projektu je investor nyní, vůbec netuším. Asi běží další jednání, ale i toto je příklad, že od záměru ke stavbě je daleko a nakonec k ní nemusí ani dojít," dodal Janeček.

Loading...
Témata: Praha | Mrakodrapy
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak obrat důchodce? Znovu je to tady. Podvodníci přišli s novými triky

15.09.2019 21:11 Aktualizováno Podvodníci vymýšlejí nové triky jak vylákat peníze z důvěřivých seniorů. Příběh o volajícím vnukovi…

Nakupujete na farmářských trzích? Veterináři varovně zdvihli prst

15.09.2019 16:12 Veterináři letos zatím provedli v Praze 53 kontrol na 14 farmářských trzích, pochybení zjistili ve…

Vietnamci se po únosu v Česku bojí o život

14.09.2019 09:47 Mnozí Vietnamci se po únosu bývalého vietnamského komunistického funkcionáře z Berlína přes ČR a…

Překvapivý průzkum: Co nejvíc děsí mladé Čechy? Přistěhovalci to nejsou

13.09.2019 15:59 Důraz na životní prostředí a členství v EU či nespokojenost se současnou politickou situací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama