Samec Richard truchlí kvůli Moje! Celý den nežral

Praha - Přesun gorily Moji ze Zoo Praha do Španělska těžce dopadl na psychiku jejího otce, samce Richarda. Ředitel trojské zahrady Miroslav Bobek agentuře Mediafax ve čtvrtek potvrdil, že Richard ve středu žalem hladověl, teď se mu apetit ale zvolna vrací.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Richard truchlí. Dneska už si sice vzal oběd, včera to vypadalo hůř. Vypadal špatně a nežral," řekl Bobek Mediafaxu. "Určitě je to způsobené zásahem do skupiny a tím, že je Moja pryč," dodal šéf pražské zoo.

Úbytek hmotnosti gorilího samce nebyl Bobek schopný potvrdit. "Za tu dobu na váhu nevlezl," zmínil ředitel zoo s tím, že při předchozím vážení Richard přibíral.

K větší aktivitě například pomocí pamlsků vybízejí Richarda i ošetřovatelé, podle Bobka jsou ale možnosti jejich zásahu omezené.

Letecký speciál dopravil první gorilu nížinnou, která se narodila v Praze, do Španělska v úterý v podvečer. Moja, která brzy oslaví sedmé narozeniny, tu má žít se samcem Nikym a samicemi Nadiou a Chelewou. Do Španělska odcestovala i proto, aby se vyhnula případnému zabřeznutí právě s Richardem.

Témata: zoo
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 se za týden prokázal u 71 Čechů, kteří byli v Chorvatsku

13.08.2020 22:00 Aktualizováno Nákaza covidem-19 se za týden do středy 12. srpna prokázala u 71 Čechů, kteří pobývali v Chorvatsku…

Při požáru v domově důchodců ve Mšeně zemřel jeden člověk

13.08.2020 18:42 Aktualizováno Jedna žena zemřela dnes brzy ráno při požáru v domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku. Jednu zraněnou…

Iniciativa KoroNERV-20 pracuje na investičním semaforu

13.08.2020 17:43 Občanská iniciativa KoroNERV-20 připravuje investiční semafor. Vyznačuje v něm sektory, do kterých…

Bohumín varuje před falešnými sbírkami pro oběti požáru

13.08.2020 15:47 Bohumínská radnice varuje před falešnými sbírkami na podporu obětí sobotního tragického požáru.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama