Věřitelé lyžařského mistrovství v Liberci se spojili, chtějí 37 milionů

Praha/Liberec - Sdružení věřitelů lyžařského mistrovství světa, které proběhlo v roce 2009, podali hromadnou žalobu na Svaz lyžařů ČR a město Liberec. Domáhají se celkem sedmatřiceti milionů korun, uvedla ve čtvrtek Česká televize (ČT).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Šampionát v Liberci přišel na téměř dvě miliardy korun, organizační tým, vedený bývalou lyžařkou Kateřinou Neumannovou za sebou nechal dluh ve výši 112 milionů korun. Oprávnění věřitelé podali žalobu už v srpnu, ale nechtěli informaci zveřejnit.

"Tři roky jednáme s někým, že město Liberec řeklo, že nese morální odpovědnost a že by mělo část dluhu zaplatit. Bylo nám řečeno, že se celá záležitost prošetří. Jsem přesvědčen o tom, že dodnes město nezvedlo ani papír, aby si tu informaci zjistili," řekl ČT mluvčí věřitelů Vojtěch Hlaváček.

Pořadatel mistrovství, společnost OC FIS NORDIC WSC 2009, je od začátku ledna v konkurzu. Různým organizacím a firmám dluží celkem 112 milionů korun. Zhruba stejnou částku má vrátit ze státních dotací kvůli porušení rozpočtové kázně finančnímu úřadu.

V souvislosti s mistrovstvím státní zástupce už obžaloval bývalého rektora liberecké univerzity Vojtěcha Konopu a jednatele společnosti Investing cz Josefa Nadrchala. Podezřelí jsou z pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě ve spolupachatelství. Druhý případ týkající se údajného podvodu při lyžařském mistrovství už řeší liberecký soud. Ředitel kolejí, pracovník technického dozoru a zaměstnankyně firmy Syner se zpovídají z toho, že při opravě kolejí obohatili společnost Syner o téměř čtyři miliony korun.

Témata: Liberec | Lyžování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český lyžař přehlédl v Alpách okraj sjezdovky. Utrhl lavinu, zabila ho

13.12.2018 19:43 Aktualizováno Při pádu laviny na ledovci Hintertux v tyrolském Zillertalu dnes zahynul český lyžař. S odvoláním…

V Praze hořel sklad. Panovaly obavy, že je v něm pyrotechnika

13.12.2018 16:52 Aktualizováno V pražských Horních Počernicích dnes odpoledne zachvátil požár sklad. Uvnitř haly v průmyslovém…

Češi nejvíce důvěřují armádě a policii. Propadly církve, výkyvy u médií

13.12.2018 14:06 Aktualizováno Z vybraných veřejných institucí lidé nejvíce věří armádě a policii. Důvěru jim vyslovilo shodně 67…

Uprchlík chtěl z Belgie do Velké Británie. Skončil v Liberci, žádá azyl

13.12.2018 13:57 V Liberci skončil cizinec, který se chtěl dostat kamionem z Belgie do Velké Británie. Ve voze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama