POZOR! Vepřové maso z Německa obsahuje nebezpečná antibiotika

Praha - Státní veterinární správa (SVS) bude kontrolovat vzorky vepřového masa původem z Německa, a to ze spolkové země Bavorsko. Důvodem je nález zbytků antibiotik v moči prasat, která se nesmí používat u zvířat určených k produkci potravin, uvedl ve čtvrtek ředitel SVS Milan Malena.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

"Mělo by jít o 26 chovů na území spolkové země Bavorsko. Všechny podezřelé chovy prasat jsou podle informací z Bavorska pod úřední kontrolou," informoval Josef Duben z SVS.

Úředníci SVS zaregistrovali zprávu, kterou 20. ledna vydal bavorský Státní úřad pro zdraví a bezpečnost spotřebitele, že v moči prasat porážkové váhy byla zjištěna rezidua antibiotika jménem chloramfenikol. Do organismu prasat se měla závadná látka údajně dostat zkrmováním kontaminovaných odpadů z mlékárny.

SVS počítá, že by vzhledem k nevelkému množství zásilek do ČR mohlo jít o zhruba 10 vzorků. Krajské veterinární správy SVS prověří zásilky směřující do ČR a o výsledcích vyšetření budou informovat, podobně jako tomu bylo v případě podezření na rezidua antibiotik v německém drůbežím mase, které se nepotvrdilo. Vzorky odebere kontrola buď ze vzorků vepřového masa, nebo z moči zvířat.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Syndrom vyhoření má každý pátý Čech. Víte, jaký je první varovný signál?

11.12.2018 17:56 Aktualizováno Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři,…

Hodnota akcií OKD? Justice musí znovu řešit vyplácenou sumou, nařídil…

11.12.2018 17:01 Aktualizováno Ústavní soud (ÚS) vyhověl menšinovému akcionáři vytěsněnému v roce 2005 z černouhelné těžební…

K zákazu drezury zvířat v cirkusech nejspíš nedojde. Ochránci jsou…

11.12.2018 15:20 Ministr zemědělství Miroslav Toman (nestr. za ČSSD) se podle informací dnešní Mladé fronty Dnes…

Sníh překvapil silničáře, Vánoce pošťáky. Když nedostanete Vánoční dárek,…

11.12.2018 12:49 Komentář - Každý rok je to to stejné a rok od roku horší. Jak zpívá Jaromír Nohavica v jedné ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama