Zraníte se na zmrzlém chodníku? Chtějte odškodné!

Praha - S nastupujícími mrazy narůstá počet osob, které se zraní při pádu na neupraveném chodníku. Přímá odpovědnost za škodu způsobenou úrazem na zledovatělém chodníku vyplývá z občanského zákoníku a lidé by se neměli nechat odbýt, uvedlo v úterý Sdružení Spotřebitel net.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Za stav chodníku, dle 27§ odst. 3 zákona 13/1997 Sb., odpovídá jeho vlastník. Chodníky spravuje většinou obec a odpovědnost za vznik případné škody leží právě na ní.

V praxi se sdružení, které se specializuje na ochranu spotřebitelů, ale setkává s případy, kdy se chodec zraní na chodníku, obrátí se na majitele komunikace, ten dále odkáže na jednání s pojišťovnou a pojišťovna začne od chodce žádat až téměř nesplnitelné množství dokumentace či svědeckých výpovědí. Nakonec vše skončí tak, že pojišťovna klientovi zašle naoko lítostný dopis s tím, že ji nastalá situace mrzí, ale nemůže mu pomoci.

Sdružení Spotřebitel net v těchto případech radí, aby se takto poškozený chodec nedal odbýt a opětovně se obrátil na majitele komunikace se svým nárokem. Majitel komunikace nemůže přenášet důsledky nedokonalé pojistné smlouvy na občany, dodává sdružení.

Témata: úrazy | zákony | Zima
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Syndrom vyhoření má každý pátý Čech. Víte, jaký je první varovný signál?

11.12.2018 17:56 Aktualizováno Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři,…

Hodnota akcií OKD? Justice musí znovu řešit vyplácenou sumou, nařídil…

11.12.2018 17:01 Aktualizováno Ústavní soud (ÚS) vyhověl menšinovému akcionáři vytěsněnému v roce 2005 z černouhelné těžební…

K zákazu drezury zvířat v cirkusech nejspíš nedojde. Ochránci jsou…

11.12.2018 15:20 Ministr zemědělství Miroslav Toman (nestr. za ČSSD) se podle informací dnešní Mladé fronty Dnes…

Sníh překvapil silničáře, Vánoce pošťáky. Když nedostanete Vánoční dárek,…

11.12.2018 12:49 Komentář - Každý rok je to to stejné a rok od roku horší. Jak zpívá Jaromír Nohavica v jedné ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama