Dominik Duka: Jsem bývalý mukl a vím, co si vzít do vězení. Jsem připraven

Praha - Arcibiskup Dominik Duka bere s nadsázkou informace o žalobě, kterou na něj podává spisovatelka Lenka Procházková. Ve středu trestní oznámení na svou osobu okomentoval pro Český rozhlas slovy, že jako člověk, který byl vězněný komunistickým režimem, ví, co si má vzít do vězení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dominik Duka

Procházková má ve středu upřesnit důvody svého trestního oznámení na jednotlivé členy vlády a arcibiskupa Dominika Duku. Spisovatelka podává žalobu kvůli chystanému zákonu o restituci církevního majetku.

Ministry i Duku viní z toho, že připraví stát převodem majetku církvím o miliardy korun. Žalobu ohledně církevních restitucí podala také okresní organizace komunistické strany ve Znojmě.

Duka ale považuje vzniklou situaci za groteskní. "Pokud jsou trestná státní jednání, ke kterým dal výzvu Ústavní soud ČR, tak prosím. Já jako bývalý mukl komunistického režimu jsem připraven a vím, co si mám do vězení vzít. Je groteskní, že se v žalobě setkává členka Charty 77 a Komunistická strana Čech a Moravy," prohlásil.

Další trestní oznámení podal zakladatel facebookové skupiny "Stydím se za vládu ČR a chci její demisi" Milan Mráz. "Já jsem přesvědčený o tom, že Kalousek a spol. chce ty restituce proto, že mají za to něco od církví slíbeno," uvedl Mráz serveru Parlamentní listy. Podle serveru šlo o totožné trestní oznámení jako u Procházkové. Skupina se "líbí" více než pěti tisícům občanů.

Návrh zákona o církevních restitucích počítá s tím, že stát vyplatit církvím po roce 2013 dohromady 59 miliard korun navýšených o inflaci. Církve by také měly dostat nazpět 56 procent majetku.

Témata: Duka, Dominik | Věznice
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Syndrom vyhoření má každý pátý Čech. Víte, jaký je první varovný signál?

11.12.2018 17:56 Aktualizováno Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři,…

Hodnota akcií OKD? Justice musí znovu řešit vyplácenou sumou, nařídil…

11.12.2018 17:01 Aktualizováno Ústavní soud (ÚS) vyhověl menšinovému akcionáři vytěsněnému v roce 2005 z černouhelné těžební…

K zákazu drezury zvířat v cirkusech nejspíš nedojde. Ochránci jsou…

11.12.2018 15:20 Ministr zemědělství Miroslav Toman (nestr. za ČSSD) se podle informací dnešní Mladé fronty Dnes…

Sníh překvapil silničáře, Vánoce pošťáky. Když nedostanete Vánoční dárek,…

11.12.2018 12:49 Komentář - Každý rok je to to stejné a rok od roku horší. Jak zpívá Jaromír Nohavica v jedné ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama