Lukáš Přibyl nebyl zavražděn, pitva to potvrdila

Praha - Páteční pitva manažera Sparty Lukáše Přibyla, který byl ve čtvrtek odpoledne nalezen mrtvý v sídle klubu na Letné, vyloučila cizí zavinění na jeho smrti. Oděrky, nalezené na jeho těle nemají souvislost s jeho smrtí a jsou staršího data, řekl Mediafaxu policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Přidejte svůj názor

Lukáš Přibyl

Podle informací agentury Mediafax zapříčinilo smrt třiatřicetiletého Lukáše Přibyla selhání životních funkcí.

Místopředseda představenstva fotbalového klubu AC Sparta Praha Lukáš Přibyl byl ve čtvrtek odpoledne nalezen mrtvý v sídle klubu na Letné. Nález jeho těla byl policistům oznámen prostřednictvím tísňové linky 158 deset minut před šestnáctou hodinou.

Přivolaný lékař mu již nemohl pomoci. Protože soudní lékař po ohledání těla nebyl schopen určit přesnou příčinu úmrtí, byla nařízena soudní pitva.

Kvůli nejasné příčině smrti policisté formálně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Podle původních informací totiž mohla jeho smrt souviset se zraněním hlavy, které měl o víkendu utrpět na horách.

Lukáš Přibyl začínal od roku 1998 jako sportovní reportér České televize. Ve Spartě pracoval poprvé v letech 2005 - 2007, kdy byl členem představenstva a také tiskovým mluvčím klubu. Pak zamířil do Bohemians 1905. Byl totiž fanouškem vršovického celku a zastával zde pozici ředitele klubu. Byl také zapleten do kauzy "Bohemek", která se táhne dodnes.

V říjnu roku 2010 klub z Ďolíčku opustil a pracoval pro společnost Sport Invest, která zastupuje sportovce. Do Sparty se vrátil loni v prosinci a byl místopředsedou představenstva. Přibyl byl ženatý a s manželkou Zorou měl roční dceru Beatu.

Za působení v Bohemians byl Přibyl nepravomocně odsouzený k podmíněnému trestu. Podle obžaloby údajně poškodil věřitele v insolvenčním řízení při převodu práv hráčů zapsaných v konkurzní podstatě klubu FC Bohemians Praha. Součástí trestu byl i osmiletý zákaz působení v představenstvech společností. Ve středu zrušil Pražský městský soud Přibylovi podmíněný trest a případ vrátil k projednání Obvodnímu soudu pro Prahu 10.

Témata: Praha | úmrtí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší zabiják Čechů: Na nemoci oběhové soustavy umírá téměř 50 tisíc…

10.12.2018 18:41 Nejvíc Čechů loni zemřelo na nemoci oběhové soustavy. Podlehlo jim asi 40 procent zemřelých, asi 49…

Metla Čechů? Následky alkoholu stojí 59 miliard ročně, odborníci navrhli…

10.12.2018 16:22 Náklady státu spojené s užíváním alkoholu jsou 59 miliard korun ročně, tedy zhruba 1,25 procenta…

Soud podmíněně propustil Kušnierze, odpykával si trest v kauze ROP…

10.12.2018 16:17 Pražský městský soud v pátek podmíněně propustil z vězení bývalého ředitele úřadu Regionálního…

Prasknutí aorty? 80 procent případů končí smrtí, nepodceňujte screening

10.12.2018 15:38 U více než desetiny mužů vyšetřených v rámci screeningu mladoboleslavské nemocnice bylo odhaleno…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama