Pokeroví hráči bojují o 18 milionů korun! Hraje i český mistr Stazsko

Rozvadov - Naplno je už v sobotu rozehrané v King´s Casinu Royal na Tachovsku Mistrovství Německa v Pokeru, kde se hraje o výhry přesahující 18 milionů korun. Turnaje, který končí v pondělí, se zúčastňuje také celá řada českých hráčů včetně Martina Stazska, řekl za organizátory Matyáš Poloch.

Přidejte svůj názor

"Během mistrovství, které začalo už ve středu, se odehrají tři typy turnajů, ty s nižším startovným a samozřejmě i nižšími výhrami proběhly ve středu a ve čtvrtek. Od pátku se hraje nejdražší turnaj a posledních devět hráčů by mělo zasednout k finálovému stolu v pondělí večer," vysvětlil strukturu mistrovství Matyáš Poloch.

Prvního turnaje se startovným 4000 korun se zúčastnilo kolem 400 hráčů a 77 z nich bylo z České republiky. Vítěz Lubor Dědič si odnesl výhru 400 tisíc korun, bez zajímavosti není fakt, že první čtyři místa obsadili tuzemští pokeroví hráči. Čechům se naopak příliš nedařilo druhý den, kdy proběhl turnaj se startovným 15 tisíc korun a ke stolům zasedlo okolo 150 hráčů s vyhlídkou na cenu 490 tisíc korun. Tentokrát ovšem bodovali jen němečtí hráči.

Od pátku se hraje turnaj se startovným 62 500 korun a do boje o nejvyšší výhru ve výši tři miliony korun zasáhne kolem 200 hráčů. Celková výhra, kterou si rozdělí přibližně 10 procent nejúspěšnějších hráčů, přesáhne 12 milionů korun. Finále proběhne u speciálního stolu v pondělí večer a nelze vyloučit, že hra potrvá až do úterních ranních hodin.

Turnaje se bohužel ze zdravotních důvodů nezúčastnila největší očekávaná hvězda, loňský mistr světa z Las Vegas Němec Pius Heinz, který tehdy porazil právě českého reprezentanta Martina Stazka, který se těšil na odvetu.

"Pokerový šampionát German Championship of Poker (GCOP) se v King's Casinu Rozvadov se koná v českém hraničním městě od doby, kdy majitel King´s Casina Rozvadov Leon Tsoukernik koupil značku tohoto šampionátu," vysvětlil Poloch.

O přestávce mezi jednotlivými hrami se podařilo agentuře Mediafax vyzpovídat i šampiona Martina Stazska. "Moc turnajů jsem od loňského úspěchu na mistrovství světa neodehrál, byl jsem na mistrovství republiky v Praze, pak bylo pár spíše menších turnajů, hrál jsem na ve světě na větších turnajích jen v Londýně a na Bahamách. Od mistrovství jsem žádného velkého úspěchu nedosáhl, na Bahamách jsem něco málo inkasoval za 21 místo z 250 lidí, jinak to bylo bez úspěchu," řekl vicemistr světa Martin Stazsko.

"Slabší hráči se mě na turnajích samozřejmě bojí, na silnějších turnajích už hráči ale respekt nemají, nejsem tam zdaleka jediný známý hráč, čtvrtina hráčů je tam hodně známých. Pro mě je to spíš nevýhoda, že mě viděli hrát a znají mě, proti absolutní špičce rozhodně není výhodou být příliš známý," pokračuje Stazsko. Na turnaji na Rozvadově doufá, že něco slušného uhraje, i když první čtyři "levely" nebyly moc dobré a prý mu to "blbě chodilo." Ale teprve se začíná a to není rozhodující.

Z loňské pohádkové výhry téměř 100 milionů korun prý Martin Stazsko zatím nic moc neutratil a jeho útraty zůstaly běžné útraty jako předtím. "Vzal jsem rodinu na turnaj do Las Vegas a dal jsem o něco víc na dárky pro rodinu na Vánoce, ale nebylo to zase tak moc velké. Nemyslím si, bych výhru rozpustil v nějakých dalších turnajích, když nebudu hrát nějaké extrémně drahé turnaje, tak snad ani nejde prohrát, to bych musel celý život jen prohrávat a nic nevyhrát," řekl Stazsko.

Letos například bude v Las Vegas turnaj se startovným ve výši milionu dolarů, ale tam se český vicemistr světa rozhodně nechystá. "Kdybych hrál takové turnaje, tak bych to asi mohl své peníze snadno prohrát, ale do toho opravdu nejdu," dodal Martin Stazsko.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší zabiják Čechů: Na nemoci oběhové soustavy umírá téměř 50 tisíc…

10.12.2018 18:41 Nejvíc Čechů loni zemřelo na nemoci oběhové soustavy. Podlehlo jim asi 40 procent zemřelých, asi 49…

Metla Čechů? Následky alkoholu stojí 59 miliard ročně, odborníci navrhli…

10.12.2018 16:22 Náklady státu spojené s užíváním alkoholu jsou 59 miliard korun ročně, tedy zhruba 1,25 procenta…

Soud podmíněně propustil Kušnierze, odpykával si trest v kauze ROP…

10.12.2018 16:17 Pražský městský soud v pátek podmíněně propustil z vězení bývalého ředitele úřadu Regionálního…

Prasknutí aorty? 80 procent případů končí smrtí, nepodceňujte screening

10.12.2018 15:38 U více než desetiny mužů vyšetřených v rámci screeningu mladoboleslavské nemocnice bylo odhaleno…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama