Odklepnuto! Bakala je gauner! Podnikatel zuří

Praha - Pražský městský soud ve čtvrtek zamítl návrh podnikatele Zdeňka Bakaly na obnovu sporu na ochranu osobnosti. Bakala se totiž nesmířil s tím, že ho Lubomír Zaorálek v minulosti nazval gauerem v souvislosti s prodejem bytů OKD a chtěl spor znovu otevřít, zjistila agentura Mediafax.

Přidejte svůj názor

371

Soudce Tomáš Novosad však usnesením rozhodl, že pro obnovu občanskoprávního sporu nejsou žádné důvody. Podle soudce Bakala skutečně dával veřejně sliby, ty nedodržel a navíc svá tvrzení popřel. Bakala se může proti rozhodnutí odvolat k vrchnímu soudu.

V platnosti tak zůstává rozsudek Městského soudu v Praze, který zamítl jak Bakalovu žádost o omluvu, tak i požadavek finanční satisfakce ve výši 300 tisíc korun. Stejně rozhodl vloni po Bakalově odvolání i pražský vrchní soud.

Omluvu Bakala žádal za to, že ho Zaorálek v souvislosti s kauzou bytů OKD označil za gaunera. Podle soudu však Zaorálkova kritika Bakaly byla oprávněná, proto žalobu zamítl. Narážel tím na veřejně vyřčený a přitom nesplněný Bakalův slib na odprodej bytů nájemníkům s předkupním právem.

Žalovaný výrok zazněl v říjnu 2008 na tiskové konferenci Zaorálka v Ostravě v souvislosti s privatizací Ostravsko karvinských dolů (OKD), jejichž součástí jsou i tisíce bytů. Firmu i s bytovými jednotkami získal v roce 2004 podnikatel Viktor Koláček a jeho firma Karbon Invest, kterou ale následně koupil právě Bakala. Ten však popírá, že by jednoznačně přislíbil, že byty nájemníkům odprodá.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauza pádu dítěte z vlaku je uzavřena, žalobce dovolání nepodá

14.12.2018 12:22 Zproštění obžaloby dvou pracovnic Českých drah, které se rok zodpovídaly před soudy kvůli…

Hokejista Kunce se opět nesmířil s rozsudkem za tragickou nehodu, podal…

14.12.2018 11:45 Bývalý německý hokejový reprezentant Daniel Kunce se znovu nesmířil s rozsudkem olomouckého…

Češi se vydávají na lup vánočních stromků, Lesy ČR posílily hlídky

14.12.2018 11:11 Státní podnik Lesy České republiky (LČR) v minulých dnech zesílil opatření proti zlodějům vánočních…

Znáte krizové číslo na horskou službu? Záchranáři vyzývají lyžaře k…

14.12.2018 10:32 Horská služba bude v letošní zimní sezoně, která pro ni začala 1. prosince, poskytovat služby v 56…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama