Soudruh Ransdorf v exekuci, dluží miliony!

Praha - Na majetek europoslance za KSČM Miloslava Ransdorfa je uvalena exekuce, takže se svou vilou a chatou až do vyrovnání několikamilionového dluhu nemůže nakládat. Informuje o tom v sobotním vydání deník MF DNES.

Miloslav Ransdorf
doporučujeme

Europoslanec s bezmála půlmilionovým platem odmítal léta splatit sedm set tisíc, které mu na stavbu vily v roce 2003 půjčil jeho přítel Vratislav Šlajer, který podniká v ekonomickém poradenství. Šlajer vystavil Ransdorfovi směnku. Politik po vypršení termínu splatnosti dluh uznal a požádal o odklad splátky. Před čtyřmi lety se podle Šlajera dohodli, že vzhledem k inflaci Ransdorf vrátí milion, s čímž dlužník bez výhrad souhlasil a podepsal smlouvu, popisuje MF DNES.

Jenže Ransdorf nic nezaplatil a přestal se Šlajerem, který už politika nepovažuje za svého přítele, úplně komunikovat. Věřitel podstoupil věc soudu, který mu dal za pravdu a pověřil exekutora vymáháním dluhu. Šlajer navíc právníky pověřil, aby s jeho bývalým přítelem Ransdorfem jednali jako s jakýmkoliv jiným dlužníkem včetně vymáhání penále. Ransdorf tak k dnešku podle Šlajera dluží sedm milionů korun, uvádí MF DNES.

Europoslancův advokát Roman Havlín podle MF DNES ujistil, že jeho klient všechny své závazky vůči věřiteli "zcela jistě splní, ačkoliv oprávněnost výše dluhu nemůže z morálního hlediska uznat".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petr Čtvrtníček onemocněl covidem-19, leží na JIP v nemocnici

25.09.2020 09:49 Nákaza koronavirem se nevyhýbá ani známým osobnostem. Herec a humorista Petr Čtvrtníček musel být…

Obavy z osudu výjimek mají i pendleři jezdící z Německa do Česka

25.09.2020 09:26 Kvůli zhoršující se epidemické situaci v Česku hledí s obavami na karanténní opatření nejen čeští…

Zkrácení otevírací doby zřejmě způsobí propouštění, za prázdné hospody…

24.09.2020 18:31 Aktualizováno ROZHOVOR - Hysterie mu výrazně krátí tržby. Majitel pěti pražských restaurací se zaregistrovaným…

Soud označil kauzu Nečasové a BIS za složitou, rozhodne za týden

24.09.2020 17:09 Aktualizováno Pražský vrchní soud dnes nedokázal rozhodnout ohledně Jany Nečasové (dříve Nagyové), lobbisty Iva…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama