Většina firem nabízí zaměstnancům zdarma jen vodu z kohoutku

Praha - Nápojový komfort na českých pracovištích není nijak vysoký, jen 28 procent zaměstnanců má na pracovišti nápojový nadstandard. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které v úterý uveřejnila společnost LMC, provozovatel serverů Prace.cz a Jobs.cz.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle průzkumu téměř třem čtvrtinám (72 procent) z více než 2300 respondentů ankety nabízí jejich zaměstnavatel k bezplatnému pití pitnou vodu z kohoutku. Ta představuje nezbytné zákonné minimum.

Jestliže zaměstnavatel nabízí v oblasti pitného režimu svým zaměstnancům nadstandardní podmínky, většinou jde o nabídku teplých i studených nápojů zároveň. Podle průzkumu má pouze kávu nebo čaj k dispozici sedm procent zaměstnanců v ČR. Naopak jen studené nealkoholické nápoje osm procent z dotazovaných. Proti tomu kávu, čaj i studené nápoje si může na pracovišti bezplatně dopřát 13 procent Čechů.

"Jsme si vědomi toho, že dodržování pitného režimu v průběhu celého dne je velmi důležité. Na každém pracovišti máme umístěný sodobar s pramenitou vodou, který mohou naši zaměstnanci používat bez omezení po celý rok. Kuchyňské koutky jsou vybavené čajem a kávou, kde si zaměstnanci mohou tyto nápoje připravit," uvedla Zdeňka Studená, personální ředitelka společnosti Pivovary Staropramen.

Průzkum také ukázal, že některé společnosti, zejména ty, jejichž zaměstnanci jsou rozmístěni na velkém množství pracovišť, stanovují jen minimální nápojový komfort s tím, že se podmínky v jednotlivých provozech mohou lišit. Jde například o stavební firmy nebo logistické společnosti. To potvrzuje i personální ředitelka firmy DHL Supply Chain Ludmila Šubrtová. "Zajištění pitného režimu ve všech logistických centrech je obzvláště v letních měsících nezbytné. Zaměstnancům jsou k dispozici minimálně automaty na pramenitou vodu. Konkrétní podmínky na jednotlivých pobočkách vyplývají z místních provozních možností," uvedla Šubrtová.

Otázka nápojů na pracovištích patří k velmi frekventovaným a citlivým oblastem, podobně, jako je používání a nastavení klimatizace nebo striktní požadavky na dodržování uniforem, takzvaný "dress code", je přesvědčený Tomáš Ervín Dombrovský, mluvčí společnosti LMC. Firma působí na českém elektronickém trhu práce a specializuje se na poskytování služeb a poradenství v oblasti lidských zdrojů. Společnost již od roku 1996 provozuje nejznámější český pracovní portál Jobs.cz, který obsahuje též přehled všech možností vysokoškolského studia a další služby propojující pracovní trh se vzděláváním. Součástí LMC je rovněž server Prace.cz – pracovní portál v ČR.

Témata: firmy | pitný režim
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud nepromine Rathovi zbytek peněžitého trestu

13.07.2020 18:18 Aktualizováno Krajský soud v Praze nevyhověl žádosti bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha, aby mu…

Žalobce žádá podmínku kvůli komentářům k teplickým prvňáčkům

13.07.2020 15:39 Aktualizováno Státní zástupce žádá podmíněný trest pro Vítězslava Kroupu, který je obžalovaný kvůli nenávistným…

V zahraničí se nakazilo devět Čechů, z toho tři na Slovensku

13.07.2020 15:20 V červenci se Češi dosud nakazili koronavirem v šesti zemích. V centrální databázi infekčních…

Kde přesně leží ostatky Zdeny Mašínové? Začal průzkum hromadného hrobu na…

13.07.2020 14:39 Archeologové zahájili na ďáblickém hřbitově v Praze průzkum hromadného hrobu sondou, aby určil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy