Václavské náměstí bude na Silvestra pro auta uzavřeno

Praha - Oslavy konce roku a příchodu nového si vynutí v Praze v pondělí a v úterý v pozdním odpoledni některá dopravní omezení a bezpečnostní opatření. Řidiči musejí počítat se zákazy vjezdu do některých oblastí, omezeném parkování a objízdnými trasami, informoval v pátek pražský magistrát.

Ohňostroj, ilustrační fotografie
doporučujeme

Silvestrovské oslavy se budou konat především na Staroměstském a Václavském náměstí. Na Staroměstském náměstí bude silvestrovský program zajišťovaný společností TAIKO, která pořádá vánoční trhy. Ve 14.30 odstartují dětské oslavy, od 18.30 začne program pro dospělé, který těsně po půlnoci uzavře slavnostní přípitek.

Stánky s občerstvením na Staroměstském náměstí budou otevřeny do 0.30, ostatní do 22.00. Stejně budou návštěvníkům k dispozici stánky na Václavském náměstí. S ohledem na bezpečnost se nebudou prodávat nápoje ve skle ani zábavní pyrotechnika.

Na náměstí budou tři vozy pražské záchranky tři vozy hasičů. Dohled bezpečnostní služby pořadatele programu doplní policisté a strážníci

Na Václavském náměstí budou celkem čtyři sanitky se záchranáři, jedním z vozů bude záchranářský modul Golem, který pražská záchranka umístí již v 16.00 v prostoru u křižovatky se Štěpánskou ulicí. Hasiči bude k dispozici v dolní části náměstí s cisternovou automobilovou stříkačkou.

Oblast kolem sochy sv. Václava a také kolem záchranářského modulu Golem bude z bezpečnostních důvodů ohrazen oplocením.

Na dodržování dopravních opatření a na bezpečnost a pořádek budou dohlížet policisté a strážníci.

Na Silvestra řidiči na Václavském náměstí nezaparkují od 10.00, zákaz potrvá až do 1. ledna do 10.00. Od silvestrovských 16.00 až do 10.00 Nového roku bude náměstí uzavřeno pro všechny vozy s výjimkou vozů policie, hasičů a záchranky.

Na pražském Karlově mostě ukončí v pondělí umělci svůj prodej a další aktivity do 18.00, potom na obou stranách mostu a také na Křížovnickém náměstí zajistí Sdružení výtvarníků Karlova mostu zvýšený dohled ve spolupráci s městskou policií.

Pražský dopravní podnik prodloužil provoz metra z 31. prosince na 1. ledna o jednu hodinu. Podrobnější informace o všech linkách MHD jsou na letáčcích a rovněž na webových stránkách www.dpp.cz

Další omezení si vyžádá ohňostroj, který začne na Nový rok v 18.01.

Světelná show s hudebním doprovodem nazvaná Praha pulzující bude odpalována z pontonu na Vltavě mezi Střeleckým ostrovem a Karlovým mostem. Potrvá přibližně deset minut a na základě výběrového řízení ji pro Prahu zajistí společnost Ohňostroje Krupička, s.r.o.

Ohňostroj bude mít dvě části, první potrvá 400 sekund s počtem minimálně 2100 efektů s použitím hudebního motivu Equinoxe, druhá část ohňostroje bude mít 220 sekund s 1300 efekty a hudebním doprovodem Vltava Remix.

Kvůli show se od 17.00 do 19.00 uzavřou následující místa: Smetanovo nábřeží v úseku Národní – Karlova, Křížovnická v úseku Karlova – Platnéřská, most Legií, Mánesův most.

Objízdná trasa za uzavřené komunikace povede: Resslova – Jiráskův most – Janáčkovo nábř. (Zborovská) – Vítězná – Karmelitská - Malostranské nám. – Letenská (Valdštejnská) – Klárov – nábř. E. Beneše – Čechův most.

Na bezpečnost bude dohlížet Policie ČR (dopravní asistence, člun na Vltavě), Městská policie hl. m. Prahy (přítomnost strážníků na nábřežích a mostech, člun na Vltavě), pražská záchranka (tři stanoviště se sanitními vozy + pohotovostní Smart vozidlo), hasiči (cisternová automobilová stříkačka) a vodní záchranná služba (dva čluny).

Ohňostroj bude možné sledovat nejen z mostů a nábřeží, ale také například ze strání Petřína či od Pražského hradu.

Pražský magistrát návštěvníkům doporučuje, aby k cestám na tuto událost využili městskou hromadnou dopravu, především metro.

Témata: Silvestr | Praha | Ohňostroje
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průzkum: Lidé plánují poznávat Česko, hlavně jih Čech a Moravy

09.07.2020 09:29 Devět z deseti lidí, kteří letos plánují dovolenou, ji hodlají minimálně část strávit v České…

Ve středu v ČR potvrdili 129 případů covidu, dosud jich je 12.814

09.07.2020 05:39 Ve středu bylo v České republice potvrzeno 129 nových případů nemoci covid-19, podobné množství…

Cestování se jen tak k normálu nevrátí, ale Chorvatsko zůstane otevřené,…

08.07.2020 18:12 Vzhledem k událostem posledních dní, kdy některé evropské země zařadily Česko na seznam…

Většina Čechů se obává další vlny koronavirové epidemie, ukázal průzkum

08.07.2020 12:39 Více než tři pětiny Čechů se domnívají, že přijde druhá vlna epidemie koronaviru, zjistil výzkum…

Související:

Právě se děje

Další zprávy