Novoroční ohňostroj ozáří jen některá města ČR

Praha - Příchod roku 2013 ozáří rakety oficiálních ohňostrojů jen v některých z největších měst České republiky. Barevnými světly a výbuchy petard chystají oslavit nový rok magistráty v Praze, Brně, Hradci Králové nebo část Ostravy-jih.

Ohňostroj, ilustrační fotografie
doporučujeme

Patrně nejnákladnější a tradičně největší ohňostroj bude v Praze. Hlavní město oslaví příchod nového roku ohňostrojem minutu po 18. hodině první den nového roku, tedy 1. ledna. Radnice se pro termín pořádání rozhodla na základě ankety občanů. Magistrát pak vypsal veřejnou zakázku s tím, že cena oslavy nesmí přesáhnout jeden milion korun.

Ani moravská metropole Brno se nenechá zahanbit a do roku 2013 vstoupí ve velkém stylu. "Ano, ohňostroj bude 1. ledna, město tuto akci podporuje částkou 500 tisíc korun," informoval za brněnský magistrát Pavel Žara. Program oslav vedení města teprve zveřejní.

Ve stejnou chvíli vybuchnou zářivě rakety také nad noční oblohou Hradce Králové. "Přistavíme velkoplošné obrazovky a ozvučení. Letos bude k dispozici Hradečanům opět i čočková polévka, čaj a punč zdarma. Občerstvení pak budou opět nejspíše podávat představitelé města," informovala mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková s tím, že cena ohňostroje je letos vyčíslena na čtvrt milionu korun.

O oslavu příchodu roku se nenechali připravit ani v části Ostrava-jih. "Díky sponzorům vystřelíme rakety v 18 hodin v první den nového kalendářního roku na kruhovém objezdu v Hrabůvce," řekl mluvčí ostravské části Michael Kutty s tím, že cena ohňostroje se pohybuje kolem 300 tisíc korun.

V Olomouci se bude letos, tak jako každoročně, na silvestra oficiální ohňostroj pořádat na Horním náměstí. "O jeho podobě a velikosti však teprve město jedná s dodavatelskou firmou. Součástí oslav bude i program na Horním náměstí, kde vystoupí dvě místní kapely, uskuteční se diskotéka či bruslení na ledové ploše," informovala Daniela Horňáková z magistrátu města.

Ale ani menší města se nenechají zahanbit. Na barevnou podívanou se mohou těšit občané Kladna, Třeboně, Hodonínu a Jihlavy. Na oficiálně ohňostroj se mohou těšit rovněž občané Dolního Bousova, kde žije pouhých 2510 obyvatel.

Naopak lidé v Pardubicích nebo v Liberci si rachejtle letos musí odpálit sami. Podobné to bude i na jihu republiky. "České Budějovice silvestrovské oslavy již několik let nepořádají, neboť se ukázalo, že lidé s koncem roku umí jaksepatří rozloučit, aniž by byli organizovaní. Pozornost soustředíme spíše na dobu adventu, kdy se v celém městě koná více než dvě stě kulturních akcí," řekl mluvčí magistrátu města Michal Bosák.

Plzeň dosud informace o případných oslavách nezveřejnila. V Ústí nad Labem zatím oficiální oslavy nechystají. "V loňském roce se ohňostroj připravil na poslední chvíli a je možné, že letos to bude stejné," doplnil zástupce vedení města.

Témata: Ohňostroje | Nový rok
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Kutnohorsko se vracejí roušky, omezeny jsou hromadné akce. V ČR je přes…

10.07.2020 20:10 Aktualizováno Kvůli ohnisku koronaviru v obci Církvice budou muset lidé na Kutnohorsku od půlnoci znovu nosit ve…

Pedofilní učitel tance zemřel ve věznici Mírov, událost se vyšetřuje

10.07.2020 14:48 Učitel tance, který si odpykával devítiletý trest za pohlavní zneužívání dívek v pražských…

Děti zavřené v létě v autě mohou bez dozoru zemřít. Teplota kriticky…

10.07.2020 14:22 Každý rok se objeví několik případů, kdy musí policisté nebo hasiči zachraňovat děti z rozehřátých…

Matka nesouhlasí s trestem za vraždu dítěte v Brně, odvolala se

10.07.2020 13:20 Vraždu tříměsíčního dítěte v Brně, za kterou jeho matka dostala u Krajského soudu v Brně v polovině…

Související:

Právě se děje

Další zprávy