ZOO Praha se rozrůstá. Na jaká zvířata se můžete těšit?

Praha - Uplynulý rok byl pro Zoo Praha úspěšný zejména díky rekordnímu počtu narozených mláďat. Celkem zahrada zaznamenala 1557 přírůstků u 211 druhů a některá mláďata jsou chovatelsky zcela mimořádná, informoval ve čtvrtek náměstek ředitele zoo Jaroslav Šimek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Úspěchem však nejsou jen vysoká čísla, ale i náročnost odchovů. Některé z nich jsou světově výjimečné," doplnil Šimek.

Rok 2012 byl úspěšný především u plazů, kterých se vylíhlo či narodilo na 770 kusů. Mezi nejvýznamnější plazí odchovy roku patří sedm mláďat želvy korunkaté, tři mláďata želvy ostnité, dále pak varani komodští nebo agamky písečné.

Celkem 550 mláďat se vylíhlo u ptáků. Raritní je například již druhý odchov dvojčat dvojzoborožce nosorožčího, což se zatím nepodařilo nikde jinde v Evropě. "Poprvé v Praze, ale dokonce i na celém světě, jsme odchovali také sojkovce rezavouché, unikátní je i odchov dvou mláďat potravního specialisty zejozoba afrického nebo jediný evropský odchov endemických špačků holohlavých," doplnil zástupce zoo.

Plodit se dařilo také savcům. Rozšířil se zvěřinec 69 druhů a to včetně goril nebo žiraf. Celkově se mezi savci porodilo 268 mláďat. Jako mimořádný považuje zoo odchov krysy největší, čtyřčat cibetkovité šelmy binturonga nebo dvou mláďata kunovité šelmy tayry. Velký zájem návštěvníků budí čtvrté mládě gorilí samice Kijivu, vůbec první mládě pandy červené, druhý tapír jihoamerický v historii pražské zoo nebo čtyři mladé žirafy.

"Vzácné přírůstky očekáváme také na počátku roku. V různém stádiu březosti jsou všechny dospělé samice ve stádě žiraf Rothschildových, z nichž Faraa porodí v nejbližších týdnech. Před porodem má gorilí samice Kamba, slonice Donna nebo orangutaní samice Mawar," předpověděl na závěr Šimek.

Témata: Praha | ZOO Praha | Zvířata
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tak dobře jsme se ještě neměli. Ekonomickou situaci kladně hodnotí nejvíce…

21.02.2019 18:23 Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999…

Na Kuciaka se vzpomínalo i v Česku. V Praze a Brně se sešly stovky lidí

21.02.2019 18:17 Aktualizováno Zhruba 500 lidí se dnes vpodvečer sešlo na pražském Václavském náměstí k tichému uctění památky…

Polské maso se salmonelou šlo i do škol a nemocnic, Makro zachytilo…

21.02.2019 17:58 Aktualizováno Polské maso ze šarže s výskytem bakterií salmonely směřovalo z valašskomeziříčské společnosti MP…

Nenávistné komentáře k fotce prvňáků? V kauze padlo už třetí obvinění

21.02.2019 16:58 Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama