Jiří Menzel sprostě uráží Čechy! Poškodí to Schwarzenberga?

Praha - Režisér Jiří Menzel pořádně naštval část společnosti. V klipu, ve kterém vyjadřuje podporu Karlu Schwarzenbergovi, naznačil, že Češi jsou nevolníci a právo na to stát se prezidentem má pouze šlechtic.

Přidejte svůj názor 38 komentářů

Jiří Menzel
doporučujeme

"Proč chci volit Karla Schwarzenberga? Protože to je šlechtic. Ty ostatní vedle něj nejsou nic jiného než potomci nevolníků. Lidi, kteří mají zbabělou povahu," prohlásil Jiří Menzel. (Celé video najdete pod titulkem článku.)

Tím naštval velké množství lidí. Advokátka Klára Samková to dokonce považuje za porušení Listiny základních práv a svobod, která je součástí ústavy.

"Vyzývám Karla Schwarzenberga, aby se veřejně distancoval od svého "podporovatele" Jiřího Menzela, který v přímém přenosu rozporuje a pohrdá čl. 1 Listiny základních práv a svobod," napsala advokátka na facobook.

Podle listiny jsou "Lidé svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné." Menzelovo prohlášení je podle Samkové právě s tímto článkem listiny v rozporu.

"Žádám, aby toto video stáhnul ze všech dostupných zdrojů. Pokud tak pan Karel Schwarzenberg neučiní, budu to považovat za důkaz, že s názory svého podporovatele doslova souhlasí," nechala se slyšet Samková.

Debatu prezidentských kandidátů budete moci sledovat ve čtvrtek od 20:20 na TV Nova. Po skončení druhého kola prezidentské volby (v sobotu 26. 1. od 14 hodin) pak na stanici Novanews sledujte speciální volební studio.

Loading...
Vstupte do diskuze (38)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pokračuje pátrání po chlapci na Mělnicku, ztratil se i s kočárkem

30.05.2020 10:17 Aktualizováno Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s…

Šimůnková chce změnit, jak společnost vnímá postižené. Vydala tato…

30.05.2020 09:58 Zástupkyně veřejného ochránce práv Monika Šimůnková chce změnit způsob, jakým společnost vnímá lidi…

Dvěma mužům hrozí až 20 let vězení za účast v bojích na Ukrajině

29.05.2020 16:21 Státní zastupitelství v Praze podalo obžalobu na běloruského občana za to, že se na východě…

Smutek v ZOO Ostrava, lev indický musel být utracen. Proč?

29.05.2020 16:04 Ostravská zoologická zahrada nechala ve čtvrtek utratit šestnáctiletého samce lva indického Sohana.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy