Praha se chystá na víkendové mrazy. Nechce umrzlé bezdomovce

Praha - Pro nadcházející víkendové dny, kdy by měly teploty klesnout až k -18 °C, se hlavní město Praha společně s Centrem sociálních služeb rozhodlo navýšit ubytovacích kapacity pro bezdomovce, uvedl v pátek náměstek primátora Ivan Kabický (ODS). Denní centra se otevřou i v nočních hodinách.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"V současné době se začínají zařízení naplňovat na maximální únosnou mez. Provoz denních center proto neziskové organizace rozšíří, aby bezdomovci měli další možnost, kde přečkat mrazivou noc," uvedl Kabický. Opatření budou v platnosti od pátku až do odvolání.

Denní centra otevřou na noc Naděje či Armáda spásy. K dispozici je lidem bez přístřeší také loď Hermes. "Ubytovací kapacity na lodi také kulminují. V noci na čtvrtek na ní přespalo 214 klientů. Kvůli efektivnosti využití těchto služeb jsou zařízení propojená a bezdomovci se v každém z nich dovědí, kde jsou volné kapacity," doplnil ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

Mimořádná opatření kvůli mrazům platí již od 12. ledna, kdy se uvolnily podmínky pro klienty na lodi Hermes. Od tohoto data mají klienti vstup zdarma a panuje jistá tolerance při kontrolách na alkohol. Současně bylo na lodi zřízeno dočasné denní centrum a posílily se také terénní programy o rozvoz polévky a čaje lidem bez přístřeší pohybujícím se mimo zařízení.

"V případě, že by se počasí ještě více zhoršovalo a kapacity zařízení nepostačovaly, jsme připraveni vyhlásit i druhý stupeň spojený s dalším rozšířením míst pro přečkání mrazivých nocí," doplnil Kabický.

Víkendové teploty by se měly během dne pohybovat na úrovni -7 až -3 °C, v noci klesnou na -11 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -13 °C, na některých místech až -18 °C. Kromě velmi nízkých teplot zasáhne Českou republiku i silné sněžení.

Loading...
Témata: Praha | Bezdomovci | Zima
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Lihová mafie: Žalobce trvá na vině obou obžalovaných, pronesl ráznou…

22.08.2019 16:23 Aktualizováno Žalobce navrhl potrestat zbývající dvojici z takzvané lihové mafie Radka Březiny, o jejich vině je…

Rozruch kvůli jodovým tabletám. Je Česko připraveno na jadernou havárii?

22.08.2019 16:05 Česko nyní neplánuje nakupovat další jodové tablety pro případ vážné jaderné nehody. ČTK to dnes…

Otec roky zneužíval nezletilou dceru a její kamarádky, dostal šest let

22.08.2019 15:05 Za znásilnění tří nezletilých dívek půjde třiačtyřicetiletý muž ze Zlína na šest let do vězení.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama