Poslanec Pekárek si v base přijde na pěkný balík. Jak je to možné?

Praha - Rodina odsouzeného poslance Romana Pekárka nemusí mít strach, že by se jeho pobyt ve vězení nějak dotkl rodinného rozpočtu. Přestože bude 6 let pobývat za mřížemi, bude vydělávat i z basy! Přečtěte si kolik.

Ilustrační foto
doporučujeme

Odsouzený poslanec Roman Pekárek už si pomalu balí teplé oblečení, za pár dní by měl nastoupit do vězení. Několikrát prohlásil, že se rozhodně dobrovolně nevzdá poslaneckého mandátu. Dobře ví, proč! I z basy dokáže dobře zajistit celou rodinu. Bude totiž pobírat poslanecký plat 55 900 korun hrubého!

Přijde jen o paušál na náhrady 31 600 korun, píše páteční Právo.

Další příjem do rodinného rozpočtu z poslaneckých výhod přinese Petra Pekárková. Jedna z rodinných příslušnic, která má s odsouzeným poslancem shodné bydliště, je totiž Pekárkovou asistentkou, upozorňuje Právo.

Pekárek dostává na platy asistenta nebo asistentů 35 880 korun a záleží pouze na něm, jak tuto částku rozdělí mezi dva asistenty, které pro něj pracují. Během necelých dvou měsíců, za které byl ve Sněmovně, dostali asistenti 64 508 korun. Navíc za uplynulé dva měsíce ještě Sněmovna za kolínského poslance zaplatila 17 tisíc za ubytování v Praze, 18 553 korun za prnájem jeho kanceláře a 22 610 korun si Pekárek vyúčtoval na administrativní a odborné práce.

Pekárek jako bývalý kolínský místostarosta nabídl podle obžaloby podnikateli Petru Ličkovi, že zařídí za milionový úplatek prodej pozemků za nižší cenu, než se počítalo v městském rozpočtu. Pekárkovi se podle žalobce podařilo o transakci přesvědčit městskou radu i zastupitelstvo. Vlastník nyní parcely pronajímá k zemědělským účelům.

Pekárek dostal kromě pětiletého vězení za přijetí úplatku a zneužití pravomoci také pokutu 250 tisíc korun. Soud dále Pekárkovi zakázal působit v samosprávě na pět let. ODS v Kolíně mu pozastavila členství ve straně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Palach před svým protestem uvažoval o útoku na sovětského vojáka a vyzýval…

19.01.2021 22:00 Aktualizováno ROZHOVOR – V aktovce s sebou nosil pistoli, uvažoval, že by zaútočil na sovětského vojáka. Historik…

Dlužníci budou moci mít nezabavitelné peníze na zvláštním účtu

19.01.2021 21:27 Nezabavitelné peníze budou moci mít dlužníci v exekuci na zvláštním bankovním účtu. Příslušnou…

Skiareály požadují po vládě otevření, ideálně od soboty

19.01.2021 17:15 Skiareály a zástupci cestovního ruchu a sportu žádají vládu o otevření středisek, ideálně od této…

Pražané vyrazili pro dětské oblečení, fronty se netvořily

19.01.2021 16:33 Aktualizováno Pro dětské oblečení dnes dopoledne v Praze do znovuotevřených obchodů vyrazili rodiče i prarodiče.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama