Michelinské hvězdičky rozdány: Češi v kvalitě restaurací opět bodovali!

Paříž - Vůbec první polská restaurace získala hvězdičku v prestižním gastronomickém průvodci Michelin Main Cities of Europe. Svou jednu hvězdičku si podržely i dva podniky z Česka oceněné loni.

Ilustrační foto
doporučujeme

Průvodce Michelin Main Cities of Europe 2013 zahrnuje 3728 zařízení, z nichž je 2154 restaurací a 1574 hotelů ve 44 městech dvaceti evropských zemí. Jen 15 restaurací se může pochlubit třemi hvězdičkami, 80 získalo dvě hvězdičky (letos devět nově) a 309 má jednu hvězdičku (50 nově).

Jednu hvězdičku letos obhájily i dvě pražské restaurace Alcron v hotelu Radisson a Degustation Bohême Bourgeoise, které toto ocenění získaly již minulý rok.

Šéfkuchař Oldřich Sahajdák, který řídí kuchyni v La Degustation Boheme Bourgeoise, v zisk druhého ocenění věřil: „My bychom strašně rádi hvězdičku obhájili. Moc by mě mrzelo, kdybychom o ni přišli. Nevšiml jsem si, že kolegové, kteří se mnou pracují, nějak v práci polevili. To nadšení, které tam je, je daleko větší, než bylo třeba loni. Doufám, že to dobře dopadne a hvězdička nám zůstane."

Návštěvy komisařů v restauracích vypadají velmi nenápadně, odhalit je podle zástupce společnosti Michelin v Česku Daniela Cahela ale přece jenom jde, jak píše server rozhlas.cz:

„Vždycky si dávají tři chody a na závěr si chtějí dát vždycky kávu. Většinou inspektoři testují obsluhu tím, že se jich zeptají a objednají si double espresso. Takže potom chtějí vědět, jestli je to dvakrát tolik vody, dvakrát tolik kávy nebo dvakrát tolik všeho. To je takový chyták."

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama