Výslech Nagyové trval šest hodin. Čtěte, co vyzradila

Ostrava - Kriminalisté od dnešního rána téměř šest hodin vyslýchali Janu Nagyovou. Šéfka kanceláře úřadu vlády vypovídala velmi detailně. Okolo 14:00 policisté výslech přerušili. Pokračovat by měl příští týden. Novinářům to řekl advokát obviněné ženy Eduard Bruna.

Jana Nagyová
doporučujeme

"Odposlechy jsme ještě neprobírali. Nyní máme 38 až 40 stran materiálu. To je opravdu hodně materiálu," řekl. Dodal, že další termín výslechu znám není. "To nám neřekli. Snad někdy příští týden," uvedl obhájce. Kvůli podrobné výpovědi musel být odložen výslech dalšího obviněného Romana Bočka v Brně.

Podle advokáta při výslechu například zaznělo i to, že Nagyová při schůzkách s politiky nevystupovala jako zástupkyně úřadu vlády. Schůzky si údajně domlouvala jako jejich kamarádka. Advokáti některých obviněných se také domnívají, že vyslechnut by měl být i premiér v demisi Petr Nečas.

Obhájce Petra Tluchoře Marek Nespala iDNES.cz řekl, že Nagyová mluvila i o šéfovi ČD Petru Žaludovi a ČEZ Danielovi Benešovi.

"Nedozvěděl jsem se nic, co by zásadním způsobem měnilo můj názor na obvinění a obhajobu. Prostě je prokazováno, že probíhala určitá jednání, na kterých určití lidé dílem na kongresu ODS a dílem jinde dojednávali situaci ohledně vládního balíčku," doplnil Nespala. "Politicky to možná zajímavé je, ale po právní stránce vůbec," tvrdí.

Ve výslechu Jany Nagyové chtějí policisté pokračovat příští týden. Ve středu se podle původních plánů mělo konat i vyslýchání dalšího z obviněných. Vzhledem k tomu, že by se advokáti nestačili přesunout z Ostravy do Brna tak rychle, vyšetřovatelé jej odložili. Nespala i Bruna už dříve iDNES.cz řekli, že očekávají, že vyslýchán bude i premiér v demisi Petr Nečas. A v celé kauze nemusí vystupovat jen jako svědek. Náměstek vrchního státního zástupce Pavel Komár potvrdil, že Nečas je mezi podezřelými.

Policisté Nagyovou ve středu vyslechli už podruhé. Poprvé ji vyslýchali v pátek. Podle jejího advokáta Eduarda Bruny tehdy mluvila dvě hodiny. Více nebyla schopná. Výslechu totiž předcházela několikahodinová domovní prohlídka jejích kanceláří i bytu v Praze-Modřanech. Skončila v pátek v pět hodin ráno.

Obhájce Fuksy Tomáš Gřivna řekl, že obsah výslechu nebude komentovat. Na otázku, zda může změnit situaci jeho klienta, pouze odvětil: "Výslechy mohou vždy změnit obhajobu."

Nagyová je obviněna z organizátorství trestného činu, ze zneužití pravomoci úřední osoby a z podplácení, hrozí jí až pět let vězení. Umístěna byla do ostravské vazební věznice. Podle dostupných informací tam jsou i exposlanci Fuksa a Šnajdr. Ve Vazební věznici Olomouc je podle olomouckého Deníku umístěn Tluchoř a bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník. V Brně by měl být ve vazbě někdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do restaurací se po otevření stále nevydala desetina Čechů

16.06.2021 11:15 Do restaurací se po jejich znovuotevření zatím podle průzkumu společnosti Slevomat nevydala…

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama