Nagyová je na dně! U soudu si posteskla nad psychicky náročnou situací. Nečas nedorazil

Praha - Bývalá šéfka premiérova kabinetu Jana Nagyová vypovídala dnes u Obvodního soudu pro Prahu 1 v kauze zveřejnění jejích odměn na úřadu vlády. U výslechu se většinou odvolávala na svou lednovou výpověď na policii. Řekla, že nyní prožívá psychicky i fyzicky náročnou situaci.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Jana Nagyová
doporučujeme

Výslech trval zhruba čtvrt hodiny. Nagyová u soudu řekla, že od záležitosti uběhlo hodně času a že si nepamatuje, jaké částky v daných měsících brala. Nedokáže tedy říci, zda soudem předložené výplatní pásky odpovídají skutečnosti, uvedla. Nežádá prý žádnou finanční kompenzaci. Oznamovatelem trestného činu prý nebyla ona, ale úřad vlády, dodala.

K soudu se dnes nedostavil expremiér Nečas, který je jedním ze svědků v projednávané kauze. Podle soudkyně se omluvil z rodinných důvodů a bude předvolán na jiný termín. O tom, že by měl soud dnes vyslechnout i Nečase, se dosud nemluvilo. Obhájce obžalovaného Karla Randáka již dříve uvedl, že na jeho výslechu u soudu netrvá.

Obžaloba viní ze zveřejnění odměn, a tedy z neoprávněného nakládání s osobními údaji, člena správní rady protikorupčního fondu Karla Randáka a někdejší zaměstnankyni úřadu vlády Lenku Pikorovou. Žalobci tvrdí, že Pikorová, která pracovala jako asistentka Nagyové a mimo jiné přebírala její výplatní pásky, dala v roce 2011 dvě z těchto pásek Randákovi za účelem jejich zveřejnění v médiích.

Trestní oznámení podal Úřad vlády. "Je to hysterie a osobní msta pana premiéra, kterému jsem podle jeho názoru šáhl na jeho oblíbenou hračku. Musím říct, že se poprvé chová jako gentleman, protože obhajuje někoho ze svého okolí, dokonce ženského pohlaví. Jinak se zpravidla chová jako úplný srab," řekl Randák iDNES.cz v březnu, když byl obžalován.

Podle zveřejněných informací měla Nagyová jako vrchní ředitelka sekce kabinetu předsedy vlády základní plat kolem 30.000 korun, mzda se jí ale několikanásobně zvýšila díky odměnám. Například jeden měsíc měla na výplatní pásce celkem 273.000 korun hrubého, tedy zhruba 190.000 korun čistého.

Celá záležitost vloni vyvolala skandál a své přímé podřízené se zastával sám Petr Nečas. "Je spouštěn mediální lynč na konkrétního člověka, který nic neprovedl, jenom pracuje, je to poctivý, slušný a pracovitý člověk," prohlásil minulý rok v lednu Nečas. V sobotním rozhovoru pro deník Právo expremiér ovšem přiznal, že Nagyová byla nejen pracovní kolegyně, ale že ho k ní váže osobní vztah.

Nagyová nakonec vypovídala, ačkoli se původně zdálo, že tak tomu kvůli jejímu zdravotnímu stavu nebude. "Řekla mi, že bude záležet na jejím aktuálním zdravotním stavu, jak se bude cítit," prozradil obhájce Jany Nagyové Eduard Bruna. Podle něj se její stav v posledních dnech zhoršil. "Předtím držela zdravotní diety, ty ale teď nedrží," vysvětlil právník, jenž svou klientku v Ostravě na pár hodin navštívil.

Bruna dnešní soud hned v úvodu požádal, aby jeho svěřenkyně mohla kvůli svému zdravotnímu stavu vypovídat vsedě.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neštěstí v Krkonoších: Ze skály se zřítil horolezec, zasahoval vrtulník

20.06.2019 09:37 V lokalitě Hnědé skály u Strážného v Krkonoších se ve středu vpodvečer zřítil horolezec. Spadl ze…

Bouřky devastovaly Vysočinu a jih Moravy. Bláto nateklo do nemocnice

20.06.2019 08:46 Hasiči na Vysočině vyjížděli po středečních bouřkách k více než 80 událostem, nejčastěji na Žďársko…

Sorry jako: Monika Babišová se z Čapího hnízda vysmívá Čechům? Mezi lidmi…

19.06.2019 22:32 Aktualizováno Výsměch a provokace. I tak hodnotí někteří Češi příspěvky, které na sociálních sítích vyvěsila…

Varování meteorologů: Česko zasáhnou mohutné bouřky, vichřice a krupobití

19.06.2019 22:07 Aktualizováno Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování před bouřkami doprovázenými silným větrem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama