Výmluvy na nealkoholické pivo končí, soud vynesl jasný verdikt

Plzeň - Opilí řidiči se až dosud ve velkém vymlouvali na to, že jim v restauraci dali alkoholické pivo místo nealkoholického. To ovšem skončí. Krajský soud v Plzni totiž vynesl přelomový rozsudek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Pokud si objedná řidič pití, má povinnost přesvědčit se, zda se jedná opravdu o nealkoholický nápoj. Právě tak rozhodl správní senát Krajského soudu v Plzni, píší Novinky.cz.

"Musí vynaložit alespoň minimální úsilí, aby si ověřil, zda nedostává alkoholický nápoj. Stačí, aby se zeptal při donášce u obsluhy. Rozhodně by neměl sedět jako pecka a vypít to, co mu donesou," vysvětlil rozhodnutí místopředseda plzeňského soudu Václav Roučka.

Soud rozhodnutí padl při projednávání správní žaloby. Řidička, která byla za volantem opilá, se dožadovala zrušení pokuty za jízdu pod vlivem alkoholu. Plzeňský magistrát po ní chce zaplatit třináctitisícovou pokutu.

Žena u soudu vypověděla, že si objednala tři nealkoholická mochita. K tomu, aby rozeznala, zda se jedná o alkohlickou či nealkoholickou verzi oblíbeného nápoje, jí prý zabránilo silné aroma máty.

Loading...
Témata: soudy | řidiči | Alkohol
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok v Dražůvkách na Hodonínsku: Střelec popravil místostarostu

24.05.2019 22:18 Aktualizováno Dva mrtví, to je výsledek dnešní střelby v Dražůvkách na Hodonínsku. Dosud bezúhonný místní…

MS v hokeji: Boj Čechů o medaile! Praha bude fandit na Staroměstském…

24.05.2019 16:41 Aktualizováno Česká města o víkendu chystají velkoplošné projekce z hokejového mistrovství světa. Přímé přenosy…

Povodně v Česku: Pojišťovny evidují stovky škod za více než 10 mil.Kč

24.05.2019 15:42 Pojišťovny zaznamenaly po prudkých deštích, které v minulých dnech zasáhly především Zlínský a…

Střelec z Dražůvek? Byl to samotář a podivín, tvrdí starostka

24.05.2019 15:26 Byl to samotář a podivín, řekla starostka Dražůvek na Hodonínsku Klára Čudrnáková o jednom z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama