Výmluvy na nealkoholické pivo končí, soud vynesl jasný verdikt

Plzeň - Opilí řidiči se až dosud ve velkém vymlouvali na to, že jim v restauraci dali alkoholické pivo místo nealkoholického. To ovšem skončí. Krajský soud v Plzni totiž vynesl přelomový rozsudek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Pokud si objedná řidič pití, má povinnost přesvědčit se, zda se jedná opravdu o nealkoholický nápoj. Právě tak rozhodl správní senát Krajského soudu v Plzni, píší Novinky.cz.

"Musí vynaložit alespoň minimální úsilí, aby si ověřil, zda nedostává alkoholický nápoj. Stačí, aby se zeptal při donášce u obsluhy. Rozhodně by neměl sedět jako pecka a vypít to, co mu donesou," vysvětlil rozhodnutí místopředseda plzeňského soudu Václav Roučka.

Soud rozhodnutí padl při projednávání správní žaloby. Řidička, která byla za volantem opilá, se dožadovala zrušení pokuty za jízdu pod vlivem alkoholu. Plzeňský magistrát po ní chce zaplatit třináctitisícovou pokutu.

Žena u soudu vypověděla, že si objednala tři nealkoholická mochita. K tomu, aby rozeznala, zda se jedná o alkohlickou či nealkoholickou verzi oblíbeného nápoje, jí prý zabránilo silné aroma máty.

Loading...
Témata: soudy | řidiči | Alkohol
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hitlerovy projevy? Vydavatelé knihy jsou definitivně zproštěni obžaloby

25.06.2019 16:06 Aktualizováno Vydavatelé projevů nacistického diktátora Adolfa Hitlera jsou definitivně zproštěni obžaloby.…

Cisterciáci musí vrátit restituovaný les. Jsme trestáni za boj proti…

25.06.2019 15:50 Aktualizováno Klášter cisterciáků ve Vyšším Brodě musí Lesům ČR vrátit přes 2000 hektarů lesa získaných v…

Cena potravin v roce 2019: které nejvíce zdražily a které zlevnily?

25.06.2019 15:46 Podle dat Českého statistické úřadu (ČSÚ) došlo v květnu k zvýšení spotřebitelských cen z dubnových…

V lovosickém jacht klubu explodovala loď, majitel je v kritickém stavu

25.06.2019 13:41 V jachtingovém klubu v Lovosicích na Litoměřicku v pondělí vpodvečer hořela loď. Majitele v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama