Chytněte ministra. Za odhalení korupce získáte dva miliony

Praha - Nadační fond proti korupci zvýšil maximální odměnu za odhalení korupce významného ekonomického rozsahu nebo zvláště zavrženíhodného korupčního jednání. Ten, kdo takové jednání odhalí, může nově dostat až dva miliony korun. Dosud mohl v rámci nadačního projektu Wanted obdržet milion korun. Podmínkou je ale takové trestní oznámení, které povede k obžalobě nebo odsouzení korupčníka. ČTK to dnes sdělil ředitel fondu Petr Soukenka.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Odměnu fond chápe jako formu podpory  odvážných a slušných lidí v naší zemi. „Stále platí, a možná dnes ještě více než dříve, že je to u nás jako v Kocourkově. Místo, aby politici hlídali, aby lidi nekradli, tak je nezbytné, abychom my dohlíželi na politiky, aby nekradli oni sami. Nesmíme ale zapomínat ani na „nižší" sféru, kde si občas myslí, že pod svícnem bývá největší tma a proto na ně nikdo nepřijde," říká člen správní rady Nadačního fondu proti korupci Jan Kraus.

Projekt Wanted se netýká trestních  oznámení podaných v minulosti, ale jen těch, která budou podána po  dnešním datu. Podrobné podmínky účasti v projektu Wanted, včetně popisu  toho, co se rozumí korupcí významného ekonomického rozsahu, najdete naleznete níže.

Vysoce postaveným pachatelem se pro účely tohoto veřejného příslibu rozumí pachatel trestného činu, který v době spáchání trestního činu nebo v době odsouzení byl předsedou vlády, místopředsedou vlády, ministrem, či jejich náměstkem, předsedou či místopředsedou ústředního orgánu státní správy, předsedou či místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu či Senátu Parlamentu, předsedou výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu či Senátu Parlamentu, předsedou politické strany či hnutí, která má účast v Poslanecké sněmovně Parlamentu či Senátu Parlamentu, vedoucím Kanceláře prezidenta republiky či jeho zástupcem, vedoucím Úřadu vlády, soudcem Ústavního soudu, Nejvyššího soudu či Nejvyššího správního soudu, nejvyšším státním zástupcem či jeho náměstkem, vrchním státním zástupcem či jeho náměstkem, policejním prezidentem nebo prezidentem republiky, píše se na webu nfpk.cz.

Loading...
Témata: Korupce | nadace
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Daňové podvody za stovky milionů? Policie po raziích obvinila 23 osob

21.08.2019 15:00 V souvislosti s úterními zásahy obvinili policisté 23 lidí z krácení daní a účasti na organizované…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama