Zvrat v případu mrtvých Češek v Egyptě. Právník má nové informace

Praha - Našli jsme právníka, který se hodlá vložit do případu záhadné smrti Moniky a Klárky Kramných. Nechal si poslat vyšetřovací spis a ví, co v něm je.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Petr Kramný při rozhovoru pro Novu.

Zamotaný případ smrti Moniky a Klárky Kramných na dovolené v Hurghadě, kvůli kterým otec a manžel rodiny Petr Kramný tráví nedobrovolně už třetí měsíc v Egyptě, se možná konečně pohne z místa.

Do celé kauzy se totiž vložil advokát Keroles Ezzat Bashier, který se specializuje na egyptské právo. A podařilo se mu to, o co se celou dobu marně snaží česká strana. Totiž získat nějaké informace.

"Nechal jsem si poslat kopii Kramného spisu. Je v arabštině a má 162 stran," uvedl doktor Bashier. "Jak rychle ho dostanu, to záleží na DHL. Očekávám, že přijde tak do dvou dnů."

Jak je možné, že naše ministerstvo zahraničí podle mluvčí Johany Grohové pořád nic neví, a on bude mít v ruce rovnou kopii spisu, vysvětlil tím, že egyptská strana podle tamních zákonů skutečně nesmí žádné informace až do uzavření případu poskytovat, ale on je členem Egyptské advokátní komory.

"My jsme se nedozvěděli žádné oficiální závěry, žádné interpretace. Konkrétní dokumenty nám nebyly předloženy," potvrdila Grohová.

Spis podle advokáta obsahuje všechny zápisy z vyšetřování, předběžné výsledky pitvy a další materiály. Chybí v něm jen závěrečná zpráva z laboratoře a závěr vyšetřování. Po prostudování spisu se potom advokát rozhodne, jestli se v případu Petra Kramného dá něco dělat.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milionová škoda kvůli 3 tisícům. Mohutný požár Severochemy má viníky

21.03.2019 20:41 Z požáru libereckého družstva pro chemickou výrobu Severochema obvinila policie po bezmála dvou…

Komunisté drží vládu pod krkem, řekl exministr Herman při pietě za oběti…

21.03.2019 18:56 Podporu nespravedlivě stíhaným pro víru, názory nebo přesvědčení přišlo dnes vyjádřit šest desítek…

V Krkonoších se samovolně utrhla lavina, měla několik set metrů

21.03.2019 17:14 Aktualizováno V Kotelních jámách v Krkonoších odpoledne sjela lavina o délce několika set metrů. Nikoho…

Česká pošta vytočila zákazníky: To je nechutné, chováte se strašně

21.03.2019 17:02 Aktualizováno Česká pošta v březnu přešla na jiný systém výpočtu ceny balíkovým zásilek. Již není podstatná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama