Došlo na něj. Kmotr a exsenátor Novák jako vězeň uklízí odpadky

Teplice - Fotbalový stadion v Teplicích uklízí milionář. Ještě donedávna velmi vlivný severočeský kmotr a exsenátor Alexandr Novák si kroutí čtyřletý trest. A jako každý vězeň teplické věznice musí pracovat, a tak uklízí stadion v Teplicích.

Přidejte svůj názor

Bývalý starosta Chomutova Novák se měl podle tamějšího okresního soudu hlásit ve věznici v Praze na Pankráci 6. prosince, jenže místo toho ve stejný den přijel do teplické nemocnice, kde ho údajně hospitalizovali.
doporučujeme

Bývalého senátora, starostu Chomutova a vlivného kmotra byste asi nečekali s koštětem a lopatou. Taková je ale realita dnešních dní pro Alexandra Nováka. Ten si totiž v teplické věznici odpykává čtyřletý trest za korupci, kdy jako starosta Chomutova v roce 1999 podle soudu přijal úplatek 42 milionů korun.

A jak vypadá pracovní den Alexandra Nováka ve vězení? Do práce nastupuje o půl sedmé, odpoledne končí v 15.30. V průběhu směny má pauzu na oběd, na který se vrací do teplické vazební věznice. Novák ještě s jedním vězněm byl přidělen k technické a údržbářské četě.

"Třeba v úterý hrabali listí na tréninkovém hřišti, ve středu uklízeli místnost se sportovními pomůckami," prozradil portálu iDnes.cz obchodní ředitel FK Teplice Petr Heidenreich s tím, že příští týden bude muset dát Novák do pucu stadion po víkendovém zápase. Bude tak sbírat pivní kelímky a tácky od klobás.

Na stadionu má Novák poměrně volný režim, vězeňská stráž ho kontroluje jen několikrát v průběhu směny. A toho v úterý kdysi mocný kmotr využil. Oblékl se do klubové bundy teplických fotbalistů, tak aby zapadl mezi ostatní zaměstnance. Podle mluvčího věznice tím ale porušili řád věznice a proti Novákovi i kolegovi bude zahájeno kázeňské řízení.

Novák si prací na teplickém stadionu vydělá 4500 korun měsíčně. Téměř polovinu si strhává věznice za náklady na pobyt a trestní řízení, třetina putuje na výživné, Novákovi pak zbývá asi 900 korun na útratu ve vězeňské kantýně. Devadesát korun si pak musí Novák šetřit do nového začátku, až za čtyři roky z vězení vyjde měl by mít na kontě 4320 korun.

Nicméně o to, že by Novák živořil, nemusí mít strach. I přestože Novák oficiálně žádný majetek nemá, pětimilionovou pokutu, kterou vyfasoval od soudu, zaplatil obratem. Jeho celkový majetek se odhaduje na desítky milionů korun, vše ale vlastní jeho příbuzní.

Novák byl odsouzen na 4 roky a 5 milionovou pokutou za to, že v roce 1999 jako starosta Chomutova přijal úplatek 42 milionu korun při prodeji akcií energetických firem. Od okresního soudu v Chomutově dostal Novák jen dvouletou podmínku, odvolací krajský soud ho ale poslal na čtyři roky za katr a nařídil zaplatit pět milionů! Do vězení měl exsenátor nastoupit vloni začátkem prosince, kvůli "výmluvám" na svůj zdravotní stav, ale do vězení šel až o čtyři měsíce později.

Loading...
Témata: Novák, Alexandr | trest
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Tursku u Prahy hořely sklady, škoda je několik milionů korun

16.07.2019 19:26 Aktualizováno V Tursku u Prahy dnes přes osm hodin hořely sklady, v nichž byly akumulátory. Oheň hasiči dostali…

Babička týrané Valerie dostala osm let natvrdo. Dívenka je dodnes nezvěstná

16.07.2019 14:58 Aktualizováno Soud potrestal babičku pohřešované nezletilé Valerie z Prahy osmi lety vězení za její týrání,…

Kauza Čapí hnízdo pokročila. Podezření z daňových deliktů má police za…

16.07.2019 12:06 Aktualizováno Policie zahájila úkony trestního řízení v souvislosti s hospodařením farmy Čapí hnízdo, a to pro…

Duka oroduje za mariánský sloup v Praze, vytáhl i vyhánění muslimů za…

16.07.2019 11:07 Historikové, kteří se vyslovili proti umístění repliky mariánského sloupu na pražském Staroměstském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama