Uprchlý poslanec Wolf podal stížnost k Ústavnímu soudu

Praha - Bývalý poslanec za ČSSD Petr Wolf odsouzený za dotační podvod podal v pondělí prostřednictvím svého právníka stížnost k Ústavnímu soudu. Podle Wolfova advokáta Richarda Langa skutek, který se stal, dotačním podvodem není. Píše to dnešní Právo. Wolf je nadále na útěku, nenastoupil do věznice, kde si má odsedět šestiletý trest.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Petr Wolf

Policie po Wolfovi pátrá od 25. ledna. Těsně před tím nenastoupil do vězení k výkonu trestu. V únoru soud vydal evropský zatýkací rozkaz. O dva měsíce později pak i mezinárodní. Existuje tedy podezření, že se bývalý politik odsouzený za dotační podvod skrývá v zemi, která není v Evropské unii.

Mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková ČTK řekla, že pátrání po Wolfovi dál pokračuje. Nic konkrétnějšího podle ní policie v současné době nemůže zveřejnit.

Svým útěkem do zahraničí si ale odsouzený bývalý poslanec nepomůže. Na jeho nástup do výkonu trestu se sice vztahuje desetiletá promlčecí lhůta, pro Wolfa ale pravděpodobně neplatí. "Promlčení by přicházelo do úvahy, pokud by se nástupu do vězení vyhýbal v Česku. Pobyt v cizině se do této lhůty nezapočítává. Pokud je opravdu v zahraničí, po návratu do Česka bude muset vykonat celý trest," řekl ČTK právník Tomáš Miketa.

Soud uznal Wolfa vinným z toho, že podvedl ministerstvo životního prostředí, od něhož dostal dotace na základě nepřesných, zkreslených a lživých informací. Na dva projekty spolu s manželkou v letech 2005 až 2007 čerpal 11 milionů korun. Část peněz použil na hrazení vlastních nákladů. Projekty navíc byly zkopírovány z internetu.

V únoru přišla redaktorovi deníku Právo zvláštní SMS. Z čísla, které patří právě Wolfovi. "Neutekl jsem, jak se všichni domnívají, ale používám jeden z důmyslných převleků inspektora Clouseaua. Tento převlek je tak důmyslný, že mě ani zatýkací družina neobjevila. Na četné dotazy vašich kolegů jsem nemohl odpovědět, neboť jsem v té době použil převlek stromu a místo rukou jsem měl větve. Bohužel se na mne ještě k tomu všemu uhnízdil datel, což, jistě uznáte, není nic příjemného."

Wolf pracoval jako samostatný projektant ve Vítkovicích, proděkan Ekonomické fakulty VŠB TU Ostrava, ředitel pro výrobu a obchod Karnola, a. s. Působil ve statutárních orgánech řady společností. Více než pětadvacet let se věnuje pedagogické činnosti, působí především na VŠB-TU v Ostravě a Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné. V letech 2002-2006 působil jako zastupitel městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Byl honorárním poradcem premiéra ČR, zároveň působil jako vládní zmocněnec pro Moravskoslezský kraj. V roce 2008 vystoupil z ČSSD.

Témata: Wolf, Petr
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milionová škoda kvůli 3 tisícům. Mohutný požár Severochemy má viníky

21.03.2019 20:41 Z požáru libereckého družstva pro chemickou výrobu Severochema obvinila policie po bezmála dvou…

Komunisté drží vládu pod krkem, řekl exministr Herman při pietě za oběti…

21.03.2019 18:56 Podporu nespravedlivě stíhaným pro víru, názory nebo přesvědčení přišlo dnes vyjádřit šest desítek…

V Krkonoších se samovolně utrhla lavina, měla několik set metrů

21.03.2019 17:14 Aktualizováno V Kotelních jámách v Krkonoších odpoledne sjela lavina o délce několika set metrů. Nikoho…

Česká pošta vytočila zákazníky: To je nechutné, chováte se strašně

21.03.2019 17:02 Aktualizováno Česká pošta v březnu přešla na jiný systém výpočtu ceny balíkovým zásilek. Již není podstatná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama