Uprchlý poslanec Wolf podal stížnost k Ústavnímu soudu

Praha - Bývalý poslanec za ČSSD Petr Wolf odsouzený za dotační podvod podal v pondělí prostřednictvím svého právníka stížnost k Ústavnímu soudu. Podle Wolfova advokáta Richarda Langa skutek, který se stal, dotačním podvodem není. Píše to dnešní Právo. Wolf je nadále na útěku, nenastoupil do věznice, kde si má odsedět šestiletý trest.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Petr Wolf

Policie po Wolfovi pátrá od 25. ledna. Těsně před tím nenastoupil do vězení k výkonu trestu. V únoru soud vydal evropský zatýkací rozkaz. O dva měsíce později pak i mezinárodní. Existuje tedy podezření, že se bývalý politik odsouzený za dotační podvod skrývá v zemi, která není v Evropské unii.

Mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková ČTK řekla, že pátrání po Wolfovi dál pokračuje. Nic konkrétnějšího podle ní policie v současné době nemůže zveřejnit.

Svým útěkem do zahraničí si ale odsouzený bývalý poslanec nepomůže. Na jeho nástup do výkonu trestu se sice vztahuje desetiletá promlčecí lhůta, pro Wolfa ale pravděpodobně neplatí. "Promlčení by přicházelo do úvahy, pokud by se nástupu do vězení vyhýbal v Česku. Pobyt v cizině se do této lhůty nezapočítává. Pokud je opravdu v zahraničí, po návratu do Česka bude muset vykonat celý trest," řekl ČTK právník Tomáš Miketa.

Soud uznal Wolfa vinným z toho, že podvedl ministerstvo životního prostředí, od něhož dostal dotace na základě nepřesných, zkreslených a lživých informací. Na dva projekty spolu s manželkou v letech 2005 až 2007 čerpal 11 milionů korun. Část peněz použil na hrazení vlastních nákladů. Projekty navíc byly zkopírovány z internetu.

V únoru přišla redaktorovi deníku Právo zvláštní SMS. Z čísla, které patří právě Wolfovi. "Neutekl jsem, jak se všichni domnívají, ale používám jeden z důmyslných převleků inspektora Clouseaua. Tento převlek je tak důmyslný, že mě ani zatýkací družina neobjevila. Na četné dotazy vašich kolegů jsem nemohl odpovědět, neboť jsem v té době použil převlek stromu a místo rukou jsem měl větve. Bohužel se na mne ještě k tomu všemu uhnízdil datel, což, jistě uznáte, není nic příjemného."

Wolf pracoval jako samostatný projektant ve Vítkovicích, proděkan Ekonomické fakulty VŠB TU Ostrava, ředitel pro výrobu a obchod Karnola, a. s. Působil ve statutárních orgánech řady společností. Více než pětadvacet let se věnuje pedagogické činnosti, působí především na VŠB-TU v Ostravě a Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné. V letech 2002-2006 působil jako zastupitel městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Byl honorárním poradcem premiéra ČR, zároveň působil jako vládní zmocněnec pro Moravskoslezský kraj. V roce 2008 vystoupil z ČSSD.

Témata: Wolf, Petr
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak ozdobit stromeček? Toto jsou trendy letošních Vánoc

18.11.2018 21:50 Aktualizováno Novinkami ve vánočních dekoracích na letošní rok jsou například LED řetězy na stromeček ovládané…

Britská policie je na nohou: Lavinově se šíří pistole z Česka, oblíbilo si…

18.11.2018 19:43 Aktualizováno Britští vyšetřovatelé se potýkají s případem plynových pistolí Zoraki turecké výroby, které byly do…

Masarykovo nádraží v Praze bylo téměř celý den mimo provoz, nastal chaos

18.11.2018 19:23 Aktualizováno Porucha trakčního vedení dnes časně ráno zastavila provoz na Masarykově nádraží v centru Prahy.…

První oběti mrazů? Policie dnes v Praze jela ke čtyřem mrtvým, za víkend…

18.11.2018 17:38 Aktualizováno Policisté dnes vyjížděli v Praze k nálezům čtyř mrtvých, podle prvotního ohledání zatím nic…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama