Spor se vyhrocuje: Kramný válčí s právníkem, padají ostrá slova

Karviná - Spory mezi Petrem Kramným a právníkem Kerolesem Ezzat Bashierem, který se o případ už delší dobu zajímá, se vyostřují. Advokát z Egypta se brání tomu, že by lhal nebo se na kauze přiživoval.

Přidejte svůj názor

Petr Kramný při rozhovoru pro Novu.
doporučujeme

Kramný Kerolese Ezzat Bashiera ze lží nařknul v deníku Blesk. A advokát, který má snad jako jediný v celé republice přístup k vyšetřovacímu spisu případu, se pořádně diví.

"Všechny informace, které jsem poskytnul, byly pravé. Jeho chování ke mně si mohu odůvodňovat možným stresem z poslední schůzky u prokurátora, před jeho odletem z Egypta. Musím říct, že z jeho chování jsem zklamaný," napsal Keroles.

Advokát zároveň připustil, že kdyby se celou věcí nezabýval on sám a TV Nova, tak by Kramný stále byl v Egyptě. "Pokud by TV Nova nezveřejnila, že je v Egyptě zadržovaný jako podezřelý, s největší pravděpodobností by byl v Egyptě do konce vyšetřování," dodává právník.

Keroles dodává, že v dokumentu, který Blesk otisknul, se o Kramném píše jako o obžalovaném, což je také nová informace. A vysvětluje to i to, proč mohl státní zástupce Kramného v zemi zadržovat i bez posvěcení soudu: "Když je člověk podezřelý, na zadržení je zapotřebí soudní rozhodnutí, ale ožalovaného může zadržovat prokurátor," vysvětlil advokát.

Právník tak důrazně vyvrací Kramného útok, podle kterého lže a vymýšlí si. Keroles navíc znovu potvrdil, že ho nikdo z Kramného rodiny nekontaktoval, aby s ním celou záležitost probral osobně.

Ještě víc ovšem zaráží fakt, že advokáta sídlícího v Pardubicích neoslovila ani česká kriminálka. Policisté si přitom už od vypuknutí aféry stěžují, že s nimi egyptské úřady nekomunikují.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Janoušek může být opět obžalován, jde o kauzu úhrad od pojišťoven

17.01.2020 18:17 Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška a další čtyři lidi v kauze neoprávněných úhrad…

Čeští dlužníci se polepšili, zpožděných plateb ubývá

17.01.2020 12:06 Schopnost Čechů splácet závazky se loni dále zlepšila. Na konci roku 2019 mělo dluhy po splatnosti…

Pátrání odvoláno. Policie našla pohřešovanou dívku (10)

16.01.2020 17:10 Aktualizováno Jihomoravská policie dnes pátrala po desetileté dívce z Břeclavska, našla ji v pořádku. Policisté…

Rath si odpyká trest v nejpřísnějším režimu. Soud zamítl žádost o přeřazení

16.01.2020 17:04 Aktualizováno Teplický soud dnes zamítl návrh bývalého hejtmana a ministra zdravotnictví za ČSSD Davida Ratha o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama