Skandál: Vzdělání šéfa hradního protokolu Forejta? Diplom nemá, tvrdí školy

Praha - Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt uvádí nepravdivé informace o svém vzdělání. Ačkoliv na jeho funkci je potřeba vysokoškolské vzdělání, Forejt školy, které uvádí ve svém životopise nevystudoval.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Ilustrační foto

Ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt má v kolonce vzdělání uvedeny dvě vysoké školy: Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a Ludwig-Maximilians-Universität v Mnichově. Jenže podle zjištění MF DNES ani jednu ze dvou škol Forejt nedokončil, na německou univerzitu dokonce nebyl ani přijat!

Mluvčí Karlovy univerzity Václav Hájek Mf Dnes prozradil, že šéf hradního protokolu sice na jejich právnické fakultě studoval, ale nedokončil ji. Tisková mluvčí mnichovské univerzity Kathrin Bilgeri odhalila ještě závažnější nedostatky ve Forejtově vzdělání. "Jindřich Forejt nebyl přijat na naši univerzitu k řádnému studiu," odpověděla Bilgeri.

Zemanův protokolář přesto dál tvrdí, že žádné lživé údaje v životopise neuvádí. "V rámci mnichovské univerzity studoval jeden z jejích institutů," vzkázal Forejt prostřednictvím mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka.

Vládní nařízení uvádí, že protokolář měl vysokoškolský titul mít. Forejt pravděpodobně dostával výjimku, kterou může zaměstnavatel udělit až na čtyři roky. Bylo to i kvůli tomu, aby mohl být zařazen do 13. platové třídy, kde musí mít všichni magisterský titul. "Jsou dodržovány všechny podmínky dané zákonem," vzkázal Mf Dnes hradní mluvčí.

Jindřich Forejt nastoupil do Kanceláře prezidenta republiky v roce 2002, nejdříve jako stážista, 1. dubna 2004 se pak stal ředitelem odboru, který má na starosti protokol. Měsíčně v průměru bere zhruba 80 tisíc korun.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Filipovicích se zastavila lanovka, záchranáři evakuovali 60 lidí

16.02.2019 19:15 Ve skiparku Filipovice na Jesenicku se dnes odpoledne zastavila dvousedačková lanovka. Hasiči a…

Argentinská doga vláčela seniorku přes vesnici, v nemocnici zemřela

16.02.2019 18:30 V nemocnici v České Lípě zemřela v pátek jednadevadesátiletá žena, kterou ve středu v obci Pihel na…

Češi mají podle ministerstva vážný problém. Vůbec si ho neuvědomují

16.02.2019 11:34 Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví…

Česko zasáhla vlna vyděračských mailů. Za intimní nahrávky chtějí tisíce…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Českou republiku zasáhla vlna e-mailových útoků cílená na běžné občany. Z nich se útočníci snaží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama