ANO válcuje Česko, Babiš je nejpopulárnějším politikem

Praha - V lednu byl nejpopulárnějším politikem ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Za ním se na žebříčku oblíbenosti umístili ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD), šéf Úsvitu Tomio Okamura a premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM, který se uskutečnil ještě před jmenováním vlády.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Andrej Babiš /ANO/, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku vlády a ministr financí

Pátou a šestou příčku obsadili dva členové ANO - ministr obrany Martin Stropnický a ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová.

Každému z šestice nejpopulárnějších politických osobností vyjádřila sympatie více než polovina dotázaných. Na Babiše má "velmi příznivý" nebo "spíše příznivý" názor 59 procent oslovených. Dienstbiera a Okamuru shodně podpořilo 58 procent respondentů, na šéfa Úsvitu se však dívá "zcela nepříznivě" více lidí než na Dienstbiera - celkem 14 procent.

Výsledky výzkumu rovněž ukazují mírný nárůst příznivých názorů u předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, někdejšího místopředsedy ODS Jiřího Pospíšila a u šéfa lidovců Pavla Bělobrádka. O tři procentní body naopak poklesla obliba bývalého pověřeného předsedy občanských demokratů Martina Kuby.

STEM byl založen počátkem roku 1990 jako první česká soukromá výzkumná společnost s vlastní tazatelskou sítí. Svůj první reprezentativní výzkum názorů obyvatel ČR provedl STEM v březnu roku 1990. Počátkem devadesátých let STEM pracoval především na mezinárodních akademických vědeckých projektech. V květnu 1993 zahájil STEM vlastní projekt TRENDY, pravidelné měsíční šetření na rozsáhlých reprezentativních souborech obyvatel ČR starších 18 let. Projekt souvisle monitoruje dynamiku společenských změn v České republice.

V roce 1994 se ze STEM vyčlenila sesterská akciová společnost STEM/MARK, která se zaměřuje na výzkum trhu, spotřebního chování a na výzkum médií. Za dvacet let své existence provedl STEM více než 700 rozsáhlých šetření, ve kterých se dotázal více než miliónu obyvatel České republiky.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Filipovicích se zastavila lanovka, záchranáři evakuovali 60 lidí

16.02.2019 19:15 Ve skiparku Filipovice na Jesenicku se dnes odpoledne zastavila dvousedačková lanovka. Hasiči a…

Argentinská doga vláčela seniorku přes vesnici, v nemocnici zemřela

16.02.2019 18:30 V nemocnici v České Lípě zemřela v pátek jednadevadesátiletá žena, kterou ve středu v obci Pihel na…

Češi mají podle ministerstva vážný problém. Vůbec si ho neuvědomují

16.02.2019 11:34 Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví…

Česko zasáhla vlna vyděračských mailů. Za intimní nahrávky chtějí tisíce…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Českou republiku zasáhla vlna e-mailových útoků cílená na běžné občany. Z nich se útočníci snaží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama