ANO válcuje Česko, Babiš je nejpopulárnějším politikem

Praha - V lednu byl nejpopulárnějším politikem ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Za ním se na žebříčku oblíbenosti umístili ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD), šéf Úsvitu Tomio Okamura a premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM, který se uskutečnil ještě před jmenováním vlády.

Andrej Babiš /ANO/, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku vlády a ministr financí
doporučujeme

Pátou a šestou příčku obsadili dva členové ANO - ministr obrany Martin Stropnický a ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová.

Každému z šestice nejpopulárnějších politických osobností vyjádřila sympatie více než polovina dotázaných. Na Babiše má "velmi příznivý" nebo "spíše příznivý" názor 59 procent oslovených. Dienstbiera a Okamuru shodně podpořilo 58 procent respondentů, na šéfa Úsvitu se však dívá "zcela nepříznivě" více lidí než na Dienstbiera - celkem 14 procent.

Výsledky výzkumu rovněž ukazují mírný nárůst příznivých názorů u předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, někdejšího místopředsedy ODS Jiřího Pospíšila a u šéfa lidovců Pavla Bělobrádka. O tři procentní body naopak poklesla obliba bývalého pověřeného předsedy občanských demokratů Martina Kuby.

STEM byl založen počátkem roku 1990 jako první česká soukromá výzkumná společnost s vlastní tazatelskou sítí. Svůj první reprezentativní výzkum názorů obyvatel ČR provedl STEM v březnu roku 1990. Počátkem devadesátých let STEM pracoval především na mezinárodních akademických vědeckých projektech. V květnu 1993 zahájil STEM vlastní projekt TRENDY, pravidelné měsíční šetření na rozsáhlých reprezentativních souborech obyvatel ČR starších 18 let. Projekt souvisle monitoruje dynamiku společenských změn v České republice.

V roce 1994 se ze STEM vyčlenila sesterská akciová společnost STEM/MARK, která se zaměřuje na výzkum trhu, spotřebního chování a na výzkum médií. Za dvacet let své existence provedl STEM více než 700 rozsáhlých šetření, ve kterých se dotázal více než miliónu obyvatel České republiky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Češi si dnes připomněli upálení Jana Palacha

16.01.2021 19:59 Cestou na hřbitov či na náměstí a zapálením svíčky si dnes Češi připomněli 52. výročí upálení Jana…

Před domem ministra Blatného dnes protestovaly desítky lidí

16.01.2021 17:57 Desítky lidí s transparenty, českými i černými vlajkami, koňmi a rakví se dnes odpoledne vydaly k…

Češi dnes uctívají památku Palacha. Dorazil i Vystrčil a další senátoři

16.01.2021 14:45 Obhajoba svobody a snaha vyvést národ z nesvobody byl podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila…

Palachova smrt nebyla zbytečná. Chtěl vyburcovat národ, který se smiřoval…

16.01.2021 12:00 ROZHOVOR – Zamíří k filozofické fakultě, kde zapálí svíčku. Historik Ústavu pro studium totalitních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama