ANO válcuje Česko, Babiš je nejpopulárnějším politikem

Praha - V lednu byl nejpopulárnějším politikem ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Za ním se na žebříčku oblíbenosti umístili ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD), šéf Úsvitu Tomio Okamura a premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM, který se uskutečnil ještě před jmenováním vlády.

Andrej Babiš /ANO/, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku vlády a ministr financí
doporučujeme

Pátou a šestou příčku obsadili dva členové ANO - ministr obrany Martin Stropnický a ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová.

Každému z šestice nejpopulárnějších politických osobností vyjádřila sympatie více než polovina dotázaných. Na Babiše má "velmi příznivý" nebo "spíše příznivý" názor 59 procent oslovených. Dienstbiera a Okamuru shodně podpořilo 58 procent respondentů, na šéfa Úsvitu se však dívá "zcela nepříznivě" více lidí než na Dienstbiera - celkem 14 procent.

Výsledky výzkumu rovněž ukazují mírný nárůst příznivých názorů u předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, někdejšího místopředsedy ODS Jiřího Pospíšila a u šéfa lidovců Pavla Bělobrádka. O tři procentní body naopak poklesla obliba bývalého pověřeného předsedy občanských demokratů Martina Kuby.

STEM byl založen počátkem roku 1990 jako první česká soukromá výzkumná společnost s vlastní tazatelskou sítí. Svůj první reprezentativní výzkum názorů obyvatel ČR provedl STEM v březnu roku 1990. Počátkem devadesátých let STEM pracoval především na mezinárodních akademických vědeckých projektech. V květnu 1993 zahájil STEM vlastní projekt TRENDY, pravidelné měsíční šetření na rozsáhlých reprezentativních souborech obyvatel ČR starších 18 let. Projekt souvisle monitoruje dynamiku společenských změn v České republice.

V roce 1994 se ze STEM vyčlenila sesterská akciová společnost STEM/MARK, která se zaměřuje na výzkum trhu, spotřebního chování a na výzkum médií. Za dvacet let své existence provedl STEM více než 700 rozsáhlých šetření, ve kterých se dotázal více než miliónu obyvatel České republiky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

S rozšířením Dukovan souhlasí necelá polovina Čechů, ukázal průzkum

02.12.2020 17:09 S výstavbou nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech souhlasí 47 procent Čechů. Proti je 38…

Matka nechce dát zraněnou dceru očkovat proti tetanu, soud vydal opatření

02.12.2020 16:05 Aktualizováno Českokrumlovský soud vydal předběžné opatření kvůli tomu, aby nemocnice naočkovala desetiletou…

OBRAZEM: Podnikatelé v Praze protestovali proti vládě. Dorazil i zpěvák…

02.12.2020 14:20 Několik desítek zástupců podnikatelů a živnostníků se vydalo v úterý dopoledne od pomníku druhého…

Výjimečný trest za dvojnásobné napadení sekyrou platí. Útok byl rozhodně…

02.12.2020 12:04 Jednadvacetiletý Patrik Wächter si za loňský útok sekerou na poštovního doručovatele a jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama