Revoluční výzkum: Některé potraviny lze jíst, i když mají plíseň. Ale pozor

Sydney/Praha - Tuhle situaci jistě dobře znáte. Právě jste se vrátili domů po dlouhém dni z práce a máte hlad. V lednici ale mezitím jídlo, na které jste se těšili, chytlo plíseň. Jíst ho či nejíst?

Ilustrační foto
doporučujeme

Server News.com.au přišel s výzkumem organizace CSIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation), jenž upozorňuje na plesnivé potraviny, které lze ještě konzumovat, a na ty, jež je lepší vyhodit.

Existuje totiž několik typů plísní. Některé uvolňují do potravin jedovaté mykotoxiny, které mohou vyvolat akutní toxickou reakci. Mykotoxiny v těle člověka zvyšují riziko mnoha zdravotních problémů. Mohou poškodit ledviny, játra a mají karcinogenní účinky.

Plísně však mohou i být užitečné. Jak tedy poznat, které potraviny napadené plísní je ještě bezpečné jíst? CSIRO tvrdí, že dobrým kritériem pro posouzení, zda konzumovat potravinu s plísní, je její obsah vlhkosti nebo tvrdosti. Potraviny s vysokým obsahem vlhkosti totiž mají větší náchylnost k napadení mykotoxiny.

Potraviny, které nelze zachránit: měkké ovoce a zelenina, omáčky, měkké sýry, pečivo a koláče. CSIRO doporučuje všechny tyto potraviny zlikvidovat, pokud na jejich povrchu vidíte plíseň.

Potraviny, které můžete jíst (pokud plíseň odříznete): tvrdé sýry, salámy a tvrdou zeleninu, jako je například mrkev.Tyto potraviny mají hustou strukturu a je tedy méně pravděpodobné, že v nich bují toxiny. Plísní napadené místo ořízněte centimetr až dva do hloubky a jídlo můžete konzumovat.

CSIRO dodává, že i tak je ale třeba kvůli bezpečnosti konzumace potravin dodržovat tato základní pravidla:

1. "Spotřebujte do" je termín, po němž by neměly potraviny být konzumovány z důvodů ochrany zdraví (dokonce i v případě, že balení zůstalo neotevřeno).

2. Datum minimální trvanlivosti označuje konec období, ve kterém je jídlo ještě v kondici. Označení "Minimální trvanlivost do..." je aplikováno na potraviny, jež se nekazí rychle a nejsou považovány za vysoce rizikové pro otravu jídlem.

3. Zkontrolujte, zda je vaše lednička nastavená na teplotu pod 5 stupňů Celsia.

4. Ledničku nemějte přeplněnou. Je třeba nějaký prostor, aby studený vzduch mohl proudit v celém prostoru.

5. Nekupujte balené potraviny, jejichž obaly jsou už nafouklé. Předznamenává to existenci bakterií v jídle.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požár zničil vzácný dřevěný kostel svatého Michala ze 17. století

28.10.2020 16:59 Aktualizováno V pražské zahradě Kinských dnes hořel dřevěný kostel svatého Michala. Požár zasáhl spodní část…

Proti vládě a omezením kvůli viru lidé demonstrovali i na Klárově

28.10.2020 16:46 Proti vládě Andreje Babiše (ANO) a jejím omezením kvůli epidemii covidu-19 lidé dnes odpoledne…

Hlad a bída odstartovaly vznik státu. Němci i komunisté nenáviděli 28.…

28.10.2020 14:50 ROZHOVOR – Nechtěli dál už žít v bídě, o hladu i zimě. Všeho měli dost. Historik Libor Svoboda z…

OBRAZEM: V Praze se demonstrovalo proti koronavirovým opatřením

28.10.2020 14:48 Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama