Randák žádá odškodnění: Stíhání kvůli platu Nagyové prý zavánělo šikanou

Praha - Bývalý ředitel civilní rozvědky Karel Randák požaduje po státu náhradu škody, která mu údajně vznikla nezákonným stíháním kvůli zveřejnění odměn tehdejší šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil Nadační fond proti korupci. Randákův právník Petr Kočí doplnil, že jeho klient se domáhá zhruba 60.000 korun.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Karel Randák
doporučujeme

„Klient se rozhodl požadovat po státu pouze náhradu hotových výdajů, které v souvislosti s neoprávněně vedeným trestním řízením musel vynaložit. Náhradu vzniklé nemajetkové újmy nepožaduje. Byly bychom rádi, pokud by ministryně spravedlnosti udělala vše pro to, aby ministerstvo poté, kdy panu Randákovi náhradu vyplatí, požadovalo úhradu po policistech, kteří škodu způsobili," uvádí Randákův obhájce Petr Kočí na webu nfpk.cz.

„Celé řízení na první pohled zavánělo šikanováním. Domnívám se, že způsobenou škodu by měl policejní kapitán Vlastimil Kokeš zaplatit ze svého. Minimálně by se měl podílet na nákladech těch úkonů, které činil nadbytečně, nad nutný rozsah požadovaný trestním řádem," dodává k věci sám Karel Randák.

Podle obžaloby předala asistentka Nagyové Lenka Pikorová v roce 2011 dvě výplatní pásky své šéfky Randákovi, který je údajně poskytl internetovému deníku Insider. Z dokumentů vyplynulo, že současná Nečasova manželka Nagyová, o níž se už tehdy spekulovalo jako o premiérově milence, dostávala statisícové odměny. Jen za rok 2011 činily 1,22 milionu korun.

Po vynesení osvobozujícího rozsudku 29. dubna Randák novinářům řekl, že se s rozhodnutím soudu naprosto ztotožňuje. "Já k tomu nemám žádný další komentář," dodal. Už dříve České televizi řekl, že s výplatními páskami na Úřadu vlády se za Nečase zacházelo ledabyle a mělo k nim přístup více nepovolaných osob.

"Nevybavuji si, že bych o Janu Nečasovou kdykoliv vůbec zavadil. Samozřejmě jsem ale věděl, kdo to je... Na výši jejích odměn jsem narazil až v době, kdy už byly zveřejněné. Překvapilo mě to stejně jako každého jiného člověka," řekl Randák v Interview ČT24. 

Nadační fond proti korupci vznikl jako zcela nezávislá iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s tím, do jaké míry korupční jednání infiltrovalo celou státní správu. Jeho cílem je podpora a přispívání k budování etických hodnot v demokratické společnosti, podpora odhalování korupční činnosti ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zapálil dům i s babičkou. Puškin si trest odpyká, Nejvyšší soud zamítl…

24.04.2019 16:41 Za pokus o vraždu babičky si Jevgenij Puškin s konečnou platností odpyká 12 let ve vězení. Jeho…

loading...

Belgie vydala do Česka podezřelé lupiče diamantů, hrozí jim osm let vězení

24.04.2019 16:03 Belgie vydala do Česka muže a ženu, kteří čelí obvinění z krádeže dvou diamantů z obchodu v pražské…

Brexit už Čechy unavuje. Hlasovali by pro czexit? Čtěte nový průzkum

24.04.2019 15:43 Vyjednávání o odchodu Británie z Evropské unie mělo být podle téměř dvou třetin Čechů už dávno…

Rath neuspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu, domáhal se odškodnění od…

24.04.2019 15:24 Nejvyšší soud odmítl dovolání Davida Ratha ve sporu s advokátem Michalem Pacovským. Podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama