Soudní znalec rozesílal lechtivé fotky expřítelkyně, ze života měla peklo

Praha - Na mimořádný průšvih si zadělal soudní znalec na extremismus Ivo Svoboda. Na facebooku zveřejnil nahé fotky své bývalé přítelkyně a fotky rozeslal i kolegům a známým ženy. U soudu za to vyfasoval pokutu 30 tisíc korun.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

371
doporučujeme

Vše se odehrálo zhruba před dvěma lety, když se se Svobodou rozešla jeho přítelkyně. Muž využil či spíše zneužil intimní fotografie, které v dobách trvání vztahu se ženou pořídil. Vytvořil její falešný facebookový profil a na něj fotky umístil.

To mu ale nestačilo. Napsal ještě osm dopisů, ke kterým také přiložil zmiňované lechtivé fotky a rozeslal je lidem ze zaměstnání své expřítelkyně. Mezi dalšími adresáty byl ženin bývalý partner a lidé, se kterými pracovně spolupracovala.

Muž své bývalé přítelkyni opravdu zavařil. V jejím zaměstnání začali prověřovat odměny, které dostávala, kolegové se jí smáli a jako by toho nebylo dost, Národní bezpečnostní úřad začal znovu prověřovat ženinu prověrku na stupeň tajné.

Ivo Svoboda při vyšetřování před policisty ani později před soudem nijak nezapíral. Potvrdil, že žalovaných skutků se dopustil, ale tvrdil, že se tak stalo v sebeobraně. Bývalá přítelkyně na něj údajně tlačila, aby jí zařídil protekci na vysoké škole, kde učil.

Soud ale tento způsob obhajoby nebral v potaz. Ivo Svobodovi přitížilo i to, že šlo o skutek plánovaný a promyšlený. Kromě pokuty doplatí Svoboda na svůj úlet i kariérně. Odsouzením za úmyslný trestný čin přijde o možnost dělat soudního znalce. A protože se tomuto oboru věnoval i v mezičase, dopustil se také přestupku.

Témata: soudy | Facebook
Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pardubický kraj má prvního mrtvého s COVID-19. Muž primárně trpěl rakovinou

30.03.2020 13:56 V souvislosti s nákazou novým koronavirem zemřel minulý týden jeden pacient z Pardubického kraje.…

Česko má už 2859 nakažených. S nemocí COVID-19 zemřelo 17 pacientů

30.03.2020 12:24 Aktualizováno S nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, v Česku zemřelo 17 lidí. Mezi oběťmi…

Koronavirová krize v ČR: Lidem chybí pivo a kolegové, pomáhá zahrada či…

30.03.2020 11:13 Lidem v době koronavirových opatření chybí setkávání s přáteli, živá kultura, točené pivo i volné…

V Česku je 2829 nakažených koronavirem, za neděli přibylo 160 případů

30.03.2020 07:50 Počet nakažených novým typem koronaviru v Česku k dnešnímu ránu stoupl na 2829. Za neděli jich…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama