Muslimka v Ústí neudělala maturitu, nařkla učitele a vymohla si opakování

Ústí nad Labem - Studentce střední zdravotnické školy v Ústí nad Labem bylo umožněno opakovat maturitní zkoušku, i když komise učitelů nijak nepochybila. A to vše jen proto, že je studentka muslimkou.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Vše odstartovalo poté, co Nur Aschraf Bekar propadla při maturitě z češtiny. Místo aby se začala poctivě učit na reparát, zvolila si úplně jjinou cestu.

Podle deníku MF DNES totiž nařkla učitele Davida Kafku, který ve zkušební komisi seděl, z netolerance a antiislamismu. Kafka, který učí mimo jiné dějepis, je totiž zároveň křesťanským pastorem.

"Potopili mě, protože jsem neměla strach se panu Kafkovi postavit a říct mu, že antimuslimský videa podporující terorismus, ve kterých se říká, že ženy v islámu nemají žádný práva, nejsou pravdivá," tvrdí například studentka na svém facebookovém profilu.

Kafka ovšem deníku řekl, že se všichni čtyři zkoušející shodli na tom, že prostě nemohou nechat studentku projít. A odmítá, že by v hodinách pouštěl jakákoli nenávistná videa.

Rodina studentky se nakonec obrátila na krajský úřad. Ten sice na jednu stranu řekl, že komise neudělala žádnou chybu, ale i přesto umožnil Nur maturitu opakovat.

Nová komise nakonec nechala muslimskou studentku projít, ale jen s odřenýma ušima. Žačka totiž získala jen o jediný bod víc než napoprvé, přitom si vytáhla stejnou otázku, na které pohořela.

Loading...
Témata: maturity | Muslimové | škola
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stydím se za Babiše a Zemana, vlaky smrdí, na D1 nevlezu, účtuje herec…

21.02.2020 22:45 Aktualizováno Herec Jakub Prachař není spokojený se stavem, v jakém se Česká republika ocitla. Přiznal, že mu…

V domě na Liberecku nalezena záhadná zkumavka, byla v ní radioaktivní látka

21.02.2020 17:17 V rodinném domě v Rozstání na Liberecku nalezl jeho majitel zkumavku, která obsahuje neznámou…

Dokument V síti nabral další rozměr. Sexuologové nabídnou pomoc …

21.02.2020 10:45 Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) nabídne "sexuálním predátorům" prostřednictvím internetu…

Matějská pouť nabídne víc zábavy než loni, novinkou bude atrakce King

20.02.2020 16:42 Matějská pouť, která letos začne 22. února, nabídne na pražském Výstavišti 115 atrakcí, o 15 více…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama