Ambasáda USA apeluje na Američany v Česku, aby volili prezidenta

Velvyslanectví Spojených států apeluje na Američany žijící v Česku, aby odevzdali své hlasy pro korespondenční volbu prezidenta. V USA se sice volby uskuteční až na počátku listopadu, voliči, kteří chtějí svůj hlas odevzdat prostřednictvím ambasády, to ale musí učinit nejpozději do pátku, upozornil dnes zastupitelský úřad v Praze.

USA
doporučujeme

Americké prezidentské volby se uskuteční 3. listopadu. Funkci v nich bude obhajovat nynější republikánský prezident Donald Trump, jeho vyzyvatelem za demokraty je bývalý viceprezident Joe Biden.

Američané žijící v zahraničí mají možnost hlasovat korespondenčně. Mohou tak učinit sami na vlastní náklady odesláním obálky s hlasovacím lístkem běžnou poštou, tento dopis musí dorazit do volebního okrsku před uzavřením volebních místností. Americké zastupitelské úřady ale nabízejí i možnost, aby voliči odevzdali hlas tam. Následně budou hlasy do příslušných amerických států dopraveny diplomatickou poštou.

Velvyslanectví USA v Praze upozorňuje, že převoz hlasovacích lístků až do příslušných volebních okrsků zabere tři až čtyři týdny. Vyzývá proto Američany, kteří mají o volby zájem, aby svůj hlas odevzdali nejpozději tento pátek. Ambasáda je i přes epidemii koronaviru otevřena každý všední den.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průzkum: Index paniky stoupl, se všemi opatřeními proti covidu souhlasí 46…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Se všemi vládními opatřeními proti šíření koronaviru souhlasí 46 procent Čechů, vyloženě odmítavý…

Životní úroveň vlastní domácnosti hodnotí kladně 56 % Čechů

20.10.2020 18:47 Do hodnocení hospodářské situace domácností v Česku se ekonomické důsledky koronavirové epidemie…

Průzkum: Češi podporují spojení práva a fondů nejméně ze zemí EU

20.10.2020 16:42 Více než tři čtvrtiny obyvatel zemí Evropské unie podporují myšlenku, aby unijní instituce spojily…

Po nedělních protestech obviněni dva z demonstrantů, jeden policista má…

20.10.2020 13:29 Po nedělních protestech proti vládním protiepidemickým opatřením obvinila policie dva z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama