Arcibiskup Graubner zůstává na ARO, dostává léčbu kyslíkem

Stav olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera pozitivně testovaného na covid-19 se po týdnu hospitalizace pomalu zlepšuje, řekl dnes ČTK mluvčí olomouckého arcibiskupství Jiří Gračka. Arcibiskup byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci minulý víkend kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu. Zůstává na ARO a dostává podpůrnou léčbu kyslíkem. Jeho stav se ovšem pomalu zlepšuje a s okolím komunikuje, uvedl Gračka.

Jan Graubner
doporučujeme

Dvaasedmdesátiletý arcibiskup olomoucký a metropolita moravský podstoupil test na covid-19 ve středu předminulý týden, neboť se nemoc krátce předtím vyskytla v okruhu jeho blízkých spolupracovníků. Arcibiskup byl po pozitivním výsledku nejprve v domácím ošetřování, poté jej hospitalizovali.

"Pozitivní výsledek koronavirového testu se potvrdil také u pomocného biskupa a generálního vikáře Josefa Nuzíka, který nadále zůstává v domácí karanténě," doplnil Gračka.

Na stránkách arcibiskupství jeho mluvčí uvedl, že za zdraví biskupů se modlí věřící na mnoha místech v diecézi - v olomoucké katedrále, ve velehradské bazilice nebo v kněžském semináři.

"Prosíme věřící, aby se k modlitbám za uzdravení arcibiskupa Graubnera a biskupa Nuzíka přidali. Oba biskupové také všem, kdo se za ně modlí a o jejich zdravotní stav projevují zájem, vyjadřují upřímný dík a zůstávají ve spojení v modlitbě," doplnil mluvčí olomouckého arcibiskupství.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda o otevření skiareálů ani nehlasovala, potvrdil Havlíček

27.01.2021 21:15 Vláda dnes o otevření skiareálů podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ani…

Dbalý si za korupci při ovlivňování zakázek odsedí sedm let

27.01.2021 17:32 Aktualizováno Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků…

Před 25 lety odešla Olga Havlová. Žádná z dalších prvních dam se jí nemůže…

27.01.2021 15:35 Byla morální autoritou, zdobila ji odvaha a upřímnost. Z první polistopadové dámy Olgy Havlové, od…

S kontrolami na horách bude pomáhat i ČOI, tvrdí Havlíček

27.01.2021 11:59 Na kontrolách dodržování protiepidemických opatřeních na horách by se podle ministra průmyslu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama