Autoservisy otevřely, zákazníky dovnitř ale nepustí

Autoservisy dnes přes zpřísněné vládní omezení otevřely. Předávání vozů se zákazníky však probíhá mimo provozovny ve venkovních prostorách, stejně jako veškerá komunikace a bezkontaktní platby. Showroomy zůstávají zavřené a prodej aut je tak možná jen on-line nebo telefonicky. Vyplývá to z aktuálních informací firem pro ČTK.

Ilustrační foto
doporučujeme

Vláda minulý týden v usnesení o omezení prodeje a služeb v rámci opatření proti šíření koronaviru nezahrnula autoservisy do výjimek mezi ty, které mohou zůstat otevřené. "V souladu s informací ministerstva dopravy mohou autorizované servisy značek Volkswagen, Audi, Seat/Cupra a Volkswagen Užitkové vozy od 1. března fungovat s tím, že klienti nesmí mít přístup do provozoven a veškerá komunikace se zákazníkem se uskuteční ve venkovních prostorách," řekl ČTK mediální zástupce dovozce Jan Klíma.

Podle šéfa Toyoty a Lexusu v ČR Martina Pelešky stejný režim u servisních služeb fungoval i loni během první uzávěry v březnu. "Klienti nyní nemají přístup do provozovny servisu a veškerá komunikace se zákazníkem se uskuteční ve venkovních prostorách za přísného dodržení všech hygienických opatření a s minimem osobního kontaktu. Pro omezení kontaktu s ostatními zákazníky a plynulý chod servisů se doporučuje telefonické objednání," podotkl Peleška s tím, že prodej aut i nadále běží přes on-line showroom nebo telefonicky.

Společnost Renocar, která prodává vozy BMW a Mini, vedle venkovního předávání vozů zákazníkům nabízí službu tzv. Key Boxů v Praze a v Brně. Vůz nechá zákazník nebo mechanik na servisním parkovišti a klíče k němu budou k vyzvednutí na základě PIN v nedaleké zabezpečené schránce, kde je i platební terminál pro úhradu servisních služeb. BMW také nabízí službu CitNow spočívající ve videokomunikaci zákazníka se servisním poradcem.

V případě, že zákazník potřebuje se svým vozem navštívit autorizovaný servis v jiném okrese, je na něm, aby si zajistil sám povolení k opuštění okresu (čestné prohlášení). "Pro ty zákazníky, jejichž vozy jsou již po servisní kontrole či opravě a nemohou či nechtějí si pro svůj vůz z důvodu nových opatření vlády přijet, je zákazníkům na základě osobní domluvy s autorizovaným servisem nabídnuta placená služba, kdy je daný vůz zákazníkovi odvezen a přistaven v místě bydliště. V ojedinělých případech, je-li to v silách dealera, je možné tuto službu zajistit i v případě vyzvednutí zákaznického vozu a jeho následného vrácení zpět," řekla dnes ČTK mluvčí Kia Motors Kateřina Vaňková Jouglíčková.

Jedním z problémů, se kterým se však nyní museli pracovníci servisů vypořádat, je provádění plateb přes platební terminály. Ty jsou totiž běžně umístěné v kancelářích servisů a nedisponují dostatečně dlouhým kabelem pro venkovní použití.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První otevřené obchody. Bojíme se nákazy, ale Babiš za nás faktury…

12.04.2021 22:19 Aktualizováno REPORTÁŽ – Maminka se sklání nad malým synem, který si právě zkouší botu a přitom kňourá. „A kde…

Vláda potvrdila opatření omezující setkávání, upravila i pravidla pro…

12.04.2021 22:18 Aktualizováno Vláda podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) dnes potvrdila sobotní mimořádné…

Havlíček naznačil, které služby by se měly otevřít jako první

12.04.2021 22:16 Aktualizováno První by se měly podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) otevřít tzv.…

V pražské Modřanské ulici hořela hala, zásah trval 13 hodin

12.04.2021 19:48 Aktualizováno V pražské Modřanské ulici dnes ráno vzplála hala. Dopoledne hasiči požár lokalizovali, zásah ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama