Bez proudu byly dnes kvůli větru další tisíce odběratelů

Kvůli silnému větru a následným pádům větví a stromů do drátů elektrického vedení bylo dnes ráno v Česku bez proudu na 3500 odběrných míst. Problémy byly v Čechách i na Moravě, zejména na Jindřichohradecku, Benešovsku, Jablonecku nebo Frýdecko-Místecku. Zhruba 2000 domácností bez proudu evidovala společnost E.ON a 1500 jich evidovala společnost ČEZ Distribuce. ČTK to sdělili mluvčí firem.

Energetika, ilustrační fotografie
doporučujeme

Silný vítr a s tím spojené výpadky proudu trápily zemi po celý víkend. ČEZ podle mluvčí Soni Holingerové v neděli večer opravil všechny poruchy na vedení vysokého napětí, které způsobil předchozí vítr. Dnes mezi druhou a třetí hodinou ránou vznikly ale nové. Aktuálně dispečink ČEZ Distribuce eviduje osm poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je 1500 odběrných míst na Benešovsku, na Jablonecku a na Frýdecko-Místecku, sdělila ČTK kolem 08:00 Holingerová. Předpokládá, že firma obnoví dodávky proudu domácnostem dopoledne.

Firmě E.ON vítr v noci na dnešek nejvíce problémů napáchal v jižních Čechách, kde bylo ráno bez proudu téměř 900 domácností. Největší výpadek byl na Jindřichohradecku v okolí obce Jarošov nad Nežárkou, kde jsou omezené dodávky pro zhruba 600 domácností, sdělil ČTK mluvčí E.ON Roman Šperňák.

Ve Zlínském kraji má podle něj omezené dodávky proudu na 500 domácností v okolí Slušovic a v obci Ludkovice, dalších 400 odběratelů je bez proudu na jižní Moravě v okolí Blanska v obcích Vysočany, Housko a Molenburk a na Vysočině 200 domácností na Ždársku.

Vedle energetiků byli kvůli silnému větru v terénu také hasiči. Například v Praze v této souvislosti vyjeli od nedělního odpoledne do dnešním 07:00 k 22 případům. Většinou odstraňovali spadlé stromy. Zajišťovali rovněž uvolněný billboard v Michelské ulici a částečně popadané lešení v ulici Dukelských hrdinů, sdělil ČTK mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda o otevření skiareálů ani nehlasovala, potvrdil Havlíček

27.01.2021 21:15 Vláda dnes o otevření skiareálů podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ani…

Dbalý si za korupci při ovlivňování zakázek odsedí sedm let

27.01.2021 17:32 Aktualizováno Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků…

Před 25 lety odešla Olga Havlová. Žádná z dalších prvních dam se jí nemůže…

27.01.2021 15:35 Byla morální autoritou, zdobila ji odvaha a upřímnost. Z první polistopadové dámy Olgy Havlové, od…

S kontrolami na horách bude pomáhat i ČOI, tvrdí Havlíček

27.01.2021 11:59 Na kontrolách dodržování protiepidemických opatřeních na horách by se podle ministra průmyslu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama