Blackout na Moravě: Olomoucko a Přerovsko zahalila naprostá tma

Olomoucko a Přerovsko se ve středu v noci na několik minut ponořilo do úplné tmy kvůli rozsáhlému výpadku dodávky elektřiny. Bez elektrického proudu se znenadání ocitly desítky tisíc domácností. Příčinou byl výpadek v zařízení rozvodny v Prosenicích u Přerova.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Elektřina
doporučujeme

Výpadek elektrického proudu byl na Olomoucku a Přerovsku ve středu kolem 23:00. "Celé to trvalo devět minut," uvedl mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

Prosenická rozvodna hraje důležitou roli při zásobování elektřinou Olomoucka a Přerovska. Z velmi vysokého napětí se tam elektřina převádí na vysoké napětí a je dál distribuována.

Kvůli výpadku elektřiny v okamžiku potemněly domácnosti i ulice v Olomouci a Přerově. "Něco takového jsem za svého života ještě neviděl. Vylezl jsem na střechu našeho domu v Legionářské ulici a na všechny strany byla totální tma," řekl ČTK Milan Zacha Kučera, který bydlí v centru Olomouce a díky rozsáhlému výpadku elektřiny si ze střechy domu vychutnal pohled na třpytící se hvězdnou oblohu.

Kvůli nočnímu výpadku elektřiny ale přestala fungovat automatická brána ve vnitrobloku čtyř domů. "Ráno jsme nemohli vyjet s auty. Děti musely do školy autobusem," podotkl Kučera.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejsme Agrofert! Desetitisíce lidí protestovaly na Václaváku proti Babišovi

10.12.2019 20:33 Aktualizováno Demonstrace spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) oficiálně skončila. Lidé…

V Praze Řeporyjích hořel skanzen, hasiči už odhalili viníka

10.12.2019 16:37 Aktualizováno V pražských Řeporyjích v noci na dnešek hořel středověký skanzen. Oheň zachvátil tři dřevěné stavby…

Útok ve FN Ostrava: Hrůza, křik zakuklenců, otřesené děvčátko, popisují…

10.12.2019 15:17 Zdravotní sestry krčící se za zaparkovanými auty, policejní psycholog vyvádějící otřesené děvčátko…

Masakr ve FN Ostrava: Město uctí památku obětí, z ciziny přicházejí…

10.12.2019 14:47 Slovenský premiér Peter Pellegrini vyjádřil svému českému protějšku Andreji Babišovi soustrast…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama