Břeclav rozdává seniorům dezinfekci zdarma

Břeclav rozdává seniorům dezinfekci zdarma, jde celkem o 3000 lahviček. V centru je rozdávají dobrovolníci, k mání jsou i v obchodech. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí radnice Jana Pelcová.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Lahvičky s 300 mililitry dezinfekce mohli zájemci v tomto týdnu získat od dobrovolníků v centru města, od pokladních v deseti prodejnách potravin ve všech městských částech nebo ve výdejnách obědů Domova seniorů. Dobrovolníci z ADRY pak pomohli rozdat lahvičky s dezinfekcí i ve svém charitativním obchůdku.

"Jde sice o drobnost, ale chceme občanům pomoct aspoň tímto způsobem. Očista rukou je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak předejít nákaze. Opatření už trvají dlouho, někdy je třeba zatnout zuby, ale věřím, že to zvládneme," uvedl místostarosta Jakub Matuška (Mladí a neklidní).

O dezinfekci je podle mluvčí velký zájem, dobrovolníci ji aktivně nabízeli seniorům, neodmítli však ani zájemce z mladší generace. Akce bude pokračovat i v nadcházejícím týdnu, kdy jsou připraveni pomoci břeclavští skauti. Lahvičky s dezinfekcí budou doplňovány také do pokladen obchodů s potravinami.

"Připomínáme také, že pokud si potřebují senioři v této době třeba popovídat nebo zjistit informace, zřídilo pro ně město speciální telefonní linku, kde je na dotazy připravena odpovídat paní Jarmila Šmídová z oddělení sociálních služeb," uvedla mluvčí. Volat lze ve všední den a pracovní době na tel.: 519 311 322.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Česko útočí ruské dezinformace, špuntovkama bojujeme proti laserovým…

25.11.2020 21:59 Aktualizováno ROZHOVOR - Česká republika je v současné době pod útokem ruského státu, který pomocí dezinformací…

Jízdenková kauza: Rittig nepronese závěrečnou řeč, obhájce žádá jeho…

25.11.2020 12:46 Právník lobbisty Iva Rittiga dnes u soudu odmítl, že by měl jeho klient cokoliv společného s…

Kvůli konfliktu mezi partnery zemřelo dítě. Otec je souzen za vraždu,…

25.11.2020 11:10 Aktualizováno Krajský soud v Brně se dnes začal zabývat případem úmrtí měsíčního dítěte, které zemřelo po…

Veterináři varují před krevetami ze Sapy, mohou obsahovat nebezpečnou…

25.11.2020 10:28 Veterináři varují před nebezpečnou bakterií, kterou mohou obsahovat zmražené krevety prodávané v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama