Češi evakuovaní z Číny opustí karanténu v pondělí

Pětici lidí, které Česká republika začátkem února evakuovala kvůli šíření nového koronaviru z Číny, opustí pražskou Nemocnici Na Bulovce v pondělí. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Hygienické stanice Hlavního města Prahy (HSHMP) Zbyněk Boublík. Na informaci upozornila Česká televize.

Přidejte svůj názor

nemocnice na bulovce
doporučujeme

Čeští občané přiletěli do Evropy z epicentra nákazy Wu-chanu francouzským letadlem, testy na nemoc COVID-19 byly u nich negativní. V Česku bylo zatím kvůli podezření na nákazu testováno 75 lidí, u nikoho se nemoc neprokázala.

Dva studenti z Wu-chanu, dva další čeští občané a jeden rodinný příslušník dorazili do Prahy 3. února krátce po půlnoci. Z Číny je evakuovalo francouzské letadlo, kterým se přepravili do Bruselu. Tam je spolu se dvěma slovenskými občany, kteří z Prahy zamířili sanitkami do nemocnice v Banské Bystrici, vyzvedl český vládní speciál.

Po negativních testech na nemoc způsobenou novým koronavirem byli ve čtrnáctidenní karanténě. "Podle předběžných předpokladů budou pacienti propuštěni v pondělí 17. února. K tomuto datu budou sděleny další průvodní informace," sdělil dnes ČTK Boublík.

Po celém světě se novým typem koronaviru nakazilo více než 60.000 lidí, naprostá většina v Číně. Na 1400 lidí nákaze podlehlo. Kromě Číny hlásí po jednom mrtvém také Filipíny a Japonsko.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od cigarety vzplála kancelář v Praze, zemřel starší muž

24.02.2020 09:24 Jedenašedesátiletý muž dnes zemřel při požáru, který vznikl v jedné z kanceláří v Praze 2. Příčinou…

Orkán Julie pustošil Česko: Zatopené domy, uvolněné střechy, stromy na…

24.02.2020 09:14 Aktualizováno Hasiči zasahovali v Ústeckém kraji z neděle na pondělí kvůli silnému větru u 113 událostí.…

Po vichřici Julie je bez proudu 30 tisíc domácností

24.02.2020 09:13 Aktualizováno V Česku je dnes ráno po nedělní vichřici bez dodávek elektřiny 30.000 domácností. Distribuční…

Silný vítr dorazil do Česka. Padají stromy, komplikace na železnici

23.02.2020 23:33 Aktualizováno Česko dnes odpoledne opět zasáhl silný vítr a také stoupaly hladiny některých řek. Vítr dosáhl síly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama